فرماندار درمیان:

۱۵۷ پروژه در شهرستان درمیان افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود

بخشی گفت: به مناسبت دهه فجر انقلاب سلامی 157 پروژه در شهرستان درمیان افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود.

حسینعلی بخشی فرماندار شهرستان درمیان در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، از افتتاح، بهره‌برداری و کلنگ‌زنی تعداد ۱۵۷ پروژه بمناسبت دهه مبارک فجر در شهرستان درمیان خبر داد.
وی افزود: از این تعداد پروژه ۱۴۸ پروژه قابل افتتاح و ۳۹ پروژه کلنگ‌زنی خواهد بود.
فرماندار شهرستان درمیان بیان کرد: از مجموع پروژه‌های افتتاحی ۵۳ پروژه در نقاط شهری و ۹۵ پروژه در نقاط روستایی است.
بخشی عنوان کرد: مجموع اعتبار هزینه شده برای این پروژه‌ها بیش از ۷۷ میلیارد تومان است که با توجه به محدودیت اعتبارات، هزینه کرد بهینه و نظارت فنی مستمر سعی شده این پروژه‌ها در بحث فنی با بالاترین کیفیت جهت بهره‌مندی مردم شهرستان تقدیم آنان شود.
وی به شاخص‌ترین پروژه‌های قابل افتتاح و بهره‌برداری به مناسبت دهه فجر در شهرستان درمیان اشاره کرد و گفت: افتتاح مدرسه شش کلاسه در روستای طاغان، افتتاح مدرسه ۶ کلاسه در روستای آواز، افتتاح پروژه نگارخانه شهرستان درمیان در شهر اسدیه، افتتاح آسفالت معابر شهر اسدیه، افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت در روستای درمیان و کلنگ زنی مخزن ذخیره آب هزار متر مکعبی در شهر گزیک با ۱۴ میلیارد تومان اعتبار از جمله پروژه‌های شاخص است.
فرماندار شهرستان درمیان اظهار کرد: رویکرد اصلی ما در افتتاح، بهره‌برداری و کلنگ‌زنی پروژه‌های عمرانی در شهرستان افزایش شاخص‌های برخورداری مردم و توجه ویژه به نقاط روستایی جهت پایداری جمعیت بوده است بر این اساس ایجاد فضاهای ورزشی از جمله سالن ورزشی و افتتاح ۶ زمین چمن ورزشی در روستاهای شهرستان از جمله پروژه های عمرانی است.
بحشی خاطرنشان کرد: در زمینه توسعه فضاهای آموزشی نیز از مجموعه ۲۴ کلاس درسی که در شهرستان درمیان در حال اجراست تعداد ۱۸ کلاس آن در مناطق روستایی ایجاد شده است.
وی افزود: در زمینه گاز رسانی به روستاها، افتتاح گازرسانی به ۹ روستا و آغاز گازرسانی به ۱۱۱ روستا تا پایان سال از دیگر پروژه‌های دهه فجر در بحث عمرانی است.
فرماندار شهرستان درمیان خاطرنشان کرد: در بحث توسعه معابر شهری این پروژه‌ها در راستای کمک به توسعه مبلمان شهری و افزایش رفاه شهروندان آماده شده است.
بخشی به همکاری و حمایت‌های استانداری خراسان‌جنوبی اقدامات بنیاد علوی در بحث مشارکت در اجرا و تکمیل پروژه‌های عمرانی در شهرستان اشاره کرد و گفت: طی دهه فجر تعداد ۱۶۲ عنوان برنامه در حوزه‌های فرهنگی، هنری، ورزشی و خدماتی به مرحله اجرا در خواهد آمد.
انتهای پیام/۱۲۷