مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی:

۱۷۴ پروژه ورزشی در حال اجرا است/ حضور ورزشکاران خراسان‌جنوبی در تیم ملی بسیار ضعیف بوده است

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: تعداد 8 پروژه کلنگ زنی و افتتاح 4 زمین چمن مصنوعی در هفته دولت انجام میشود. 174 پروژه ناتمام در استان در حال احداث است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسن عزیزی مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی صبح امروز در جمع خبرنگاران، گفت: ما سعی می کنیم با توجه به سیاست عدالت ترجیهی که در توزیع امکانات و اعتبارات در دستور کار ما قرار دارد نگاه مساوی به اقشار شهری و روستایی داشته باشیم.
وی افزود: ما باید ۲۰ درصد از جمعیت استان را تحت پوشش ورزش های همگانی قرار دهیم که در دستور کار ما قرار دارد و در بحث توسعه ورزش های قهرمانی سال دومی است که المپیاد ورزشی در حال برگزاری است و در رشته های مختلف بعد از انتخاب شدن در استان ورزشکاران به مسابقات کشوری اعزام می شوند ودر مسیر قهرمانی قرار می گیرند، استعدادشان شناخته می شود و برنامه ریزی برایشان انجام می شود.
عزیزی بیان‌کرد: اعزام به مسابقات مختلف در دستور کار ما قرار دارد که در بخش بانوان تعدادی از این اعزامات صورت گرفته وحدودا هزار نفر در این مسابقات شرکت خواهند کرد.
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی، ادامه داد: برای همه این مسابقات اعتبار لازم را نداریم و به اجبار با اینکه در تلاشیم همه ی ورزشکاران به مسابقه اعزام شوند اما به دلیل محدودیت های مالی ناچاریم که مسابقات مهم تر را در اولویت قرار دهیم و در دیداری که با استاندار داشتیم قرار شد اعتبارات ۱۰۰ درصدی برای اعزام به مسابقات در دستور کار قرار گیرد.
وی از نتیجه اعزامات تا کنون خبرداد و گفت: نتیجه ی اعزام هایی که تا کنون انجام شده در رشته گلف وموی تای وکنگ فو موفق به کسب مدال برنز شدیم.
عزیزی افزود: برای اولین بار در چند روز گذشته میزبانی مسابقات پارکور را داشتیم که با همکاری آقای بیابانی رییس هیئت ژیمناستیک برگزار و تیم استان ما موفق به کسب سکوی نایب قهرمانی شد.
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی، اذعان‌کرد: ورزش خراسان جنوبی با بها و برنامه و با همکاری هیات‌های ورزشی در یک نظام مشخص استعداد یابی، نتیجه های خوبی خواهد گرفت و در بحث توسعه‌ی ورزش‌های قهرمانی توجه به زیر ساخت‌ها بسیار ضروری است که با کمک خیرین وبخش خصوصی می تواند فعال شود.
وی درخصوص باشگاه ها ی ورزشی اظهار کرد: به دنبال این هستیم که توازن در بخش بانوان وآقایان را حفظ کنیم که این موضوع جزء سیاست های مهم ما است.
سهم ۵۰% بانوان در ورزش استان
عزیزی با اشاره به اهمیت ورزش بانوان، بیان‌کرد: برای گسترش ورزش بانوان به ویژه در حوضه‌ی ورزش های همگانی ومخصوصا قهرمانی ستادی را برای مسابقات المپیک و پارا المپیک تشکیل دادیم تا در رشته هایی که امکان اعزام ورزشکار وجود دارد در حد توان ورزشکار پرورش دهیم.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی افزود: تعداد دعوت شدگان به تیم ملی در ۱۰ سال گذشته از استان ما ۱۱ نفر بوده که عملکرد ضعیفی است وما درتلاشیم این آمار را با آموزش بهتر بالا ببریم و تمرکز ما روی رشته های جدید التاسیس و به خصوص بانوان است.
وی ادامه داد: بازنگری در بخش اعضای هیات های ورزشی در حال انجام است که هر هیات باید بتواند از تمام ظرفیت های خود استفاده کند ودر این موضوع ازرویکرد جوان گرایی استفاده کند و قبل از سه ماه پایان سال انتخابات ۹ هیات ورزشی برگزار خواهد شد.
عزیزی گفت: در تلاشیم تا میزبانی مسابقات بین المللی را از آن خود کنیم و به همین منظور هم به دنبال ارتقا زیر ساخت ها هستیم که از این مسابقات می توان به مسابقات بین المللی بیرجند جونیور در رشته اسکواش اشاره کرد.
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان این‌که مردم انتظار دارند که با توجه به تخصیص اعتبارات نتیجه خوبی هم کسب کنیم افزود: ما در تلاشیم بخشی از مدال هارا از آن خود کنیم واین امر با تمرکز برروی هیات های ورزشی امکان پذیر خواهد بود وما اعتقادی به فعال بودن همه هیات های ورزشی نداریم.
وی در خصوص کسب و کار در ورزش گفت: ظرفیت های ورزش استان در حوضه ی کسب و کار باید پیگیری شود که می توان در رشته موتور سواری، اتومبیل رانی، شتر سواری، بازی های بومی و محلی وحتی بومگردی و گردشگری کار کرد .
عزیزی از حمایت از شرکت های نوپا خبرداد و گفت: مادر تلاشیم که در اعزام مسابقات تبلیغات صنایع نوپا را برای کمک به آنها در قبال هزینه اندک انجام دهیم وحتی در میزبانی مسابقات کشوری ظرفیت تبلیغات شرکت های نوپا را فرا هم کنیم.
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی، ادامه داد: در بحث زیر ساخت های ورزشی تعداد صد پروژه ی نا تمام در دست احداث وتعداد ۷۴ پروژه ی خیر ساز داریم که بسیاری از این پروژه ها تا پایان سال ۹۹ به بهره برداری خواهد رسید.
برنامه های هفته ی دولت اداره ورزش و جوانان
عزیزی با اشاره به برنامه های هفته ی دولت گفت: افتتاح چندین پروژه از جمله افتتاح و بهره برداری از چمن مصنوعی نیمبلوک در قاین با حضور جناب فرماندار وافتتاح سه زمین چمن مصنوعی در بشرویه بیرجند وفردوس که با حضور استاندار ویا معاون استاندار انجام خواهد شد.
وی افزود: تعداد هشت پروژه ورزشی آماده کلنگ زنی است از جمله زمین تنیس شهرستان بیرجند، احداث سالن سقف کوتاه در شهرستان خوسف، احداث چمن مصنوعی در روستای منصور آباد درمیان وچمن مصنوعی در روستای کبودان شهرستان زیرکوه، احداث گود باستانی در شهر سه قلعه واحداث سه سالن سقف کوتاه در شهرستان های سربیشه طبس و نهبندان که اکثر این پروژه ها در سفر آقای استاندار قولش داده شده و اعتبارات تخصیص داده شده است.
مردم خراسان جنوبی باید توجه بیشتری به ورزش کنند
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی اظهار کرد: به منظور مشارکت مردم در تلاشیم در صدور مجوز باشگاه ها تسهیل حاصل کنیم ولی صلاحیت فنی و اخلاقی مدیران برایمان حائزاهمیت خواهد بود.
وی از علاقه کم مردم استان به ورزش خبرداد و گفت: مردم استان به ورزش نگاه ویژه ای ندارند وبه منظور تغییر نگرش مردم و انس با ورزش رویکرد هایی را از جمله اهدا جوایز، تست رایگان سلامت جسمی وصدور کارت های بیمه ورزشی ارائه دادیم.
عزیزی در پایان گفت: در حال حاضر ۲۱ ذستگاه اجرایی متولی امور جوانان در استان وجود دارد وبا توجه به اینکه ۲۳۷هزار نفر از جمعیت استان را جوانان تشکیل می دهند به دنبال جلب مشارکت اقشار مردم به ویژه جوانان در نشاط اجتماعی وایجاد فضایی از امید ونشاط در بین مردم هستیم.
انتهای پیام/۱۳۳