رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

۱۹٫۳ درصد از جمعیت خراسان جنوبی دُز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند

دهقانی فیروزآبادی گفت: تاکنون ۱۹.۳ درصد از جمعیت ۵۷۶ هزار نفری بالای ۱۸ سال خراسان جنوبی دُز اول واکسن کرونا دریافت کرده اند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد دهقانی فیروزآبادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند عصر امروز در نشست ستاد استانی مدیریت کرونا اظهار کرد: تعداد فوتی‌ها هنوز به پیک چهارم نرسیده، اما تعداد بستری‌ بیماران کرونایی در استان افزایش داشته است.
وی در ادامه گفت: طی هفته گذشته ۲ هزار و ۱۹۲بازدید مشترک از صنوف و ۸۱ مورد بازدید از ادارات استان انجام شده است که ۱۱۹ مورد اخطار صادر و چهار واحد صنفی پلمپ شده اند.
دهقانی فیروزآبادی تصریح کرد: در اصناف میزان استفاده از ماسک ۹۱.۲ درصد و در ادارات استفاده از ماسک ۹۶.۳ درصد بوده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه فردا ۴۸ هزار دوز واکسن کرونا از نوع ایرانی و چینی وارد استان می شود، گفت: در این مرحله علاوه بر گروه‌های سنی هدف، اساتید دانشگاه، معلمان، خبرنگاران و رانندگان جاده‌ای نیز در اولویت تزریق قرار می‌گیرند.
وی به وضعیت واکسیناسیون جمعیت خراسان جنوبی نسبت به متوسط کشوری اشاره کرد و افزود: تاکنون ۱۹.۳ درصد از جمعیت ۵۷۶ هزار نفری بالای ۱۸ سال خراسان جنوبی دُز اول و ۵٫۲ درصد دُز دوم واکسن کرونا دریافت کرده اند که این میزان در سطح کشور به ترتیب ۱۶٫۲ درصد و ۴٫۵ درصد است.
انتهای پیام/۱۰