مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی:

۲ هزار و ۶۶۰ کلاس درس در خراسان‌جنوبی بخاری نفتی دارند/ بهره‌برداری از ۱۸۶ کلاس درس تا مهرماه

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی گفت: که در حال حاضر 2 هزار و 660 کلاس درس استان بخاری نفتی دارند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدرضا بیکی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی امروز در جلسه جمع بندی سفر اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به خراسان جنوبی اظهار کرد: در حال حاضر ۳۴ مدرسه با ۳۴۴ کلاس درس دو نوبتی در بیرجند داریم.
وی افزود: در استان شاهد کمبود فضای آموزشی هستیم که بیشترین در مهرشهر بیرجند است.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی بیان کرد: در چهار روستای حاشیه بیرجند ۶۳ کلاس مورد نیاز است.
بیکی عنوان کرد: با توجه به جهش اعتباری در سال‌های اخیر فقط طی سال گذشته ۳۴ کلاس درس ساخته شد و برای مهرماه امسال نیز ۱۸۶ کلاس درس در سطح استان آماده بهره‌برداری است.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر پروژه بلاتکلیف و رها شده نداریم فقط بیرجند نیاز به احداث یک استخر دانش‌آموزی دارد.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی گفت: ۱۳ درصد کلاس‌های درس خراسان جنوبی تخریبی است که فردوس با ۲۸ درصد بیشترین کلاس تخریبی را دارد و سیاست وزارت آموزش و پرورش بر حذف بخاری های نفتی است که در حال حاضر ۲ هزار و ۶۶۰ کلاس درس استان بخاری نفتی دارند.
بیکی بیان کرد: برای یک‌هزار و ۲۲۰ کلاس درس زیرساخت گاز فراهم شده و تا مهرماه مجهز به سیستم گرمایشی استاندارد و ایمن می شوند و مابقی با تا سال آینده انجام خواهد شد.
وی افزود: در سطح استان ۵۰ کلاس درس با زیر ۱۰ نفر دانش‌آموز فعال است که این مدارس زیر نرم دانش آموزی نیاز است و باید تجمیع شوند تا از امکانات بیشتر برخوردار شده و بتوان از ظرفیت‌های خالی مدارش شبانه روزی استفاده کرد.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: در سال ۸۶ فضای‌های آموزشی از پرداخت عوارض ساخت و ساز به شهرداری‌ها معاف شدند اما پس از مدتی هرگونه معافیتی لغو شد لذا درخواست بازگشت مجدد معافیت عوارض ساخت و ساز برای مدارس را داریم.
بیکی عنوان کرد: باید تاثیر پراکندگی جمعیت در شاخص‌ها و سرانه‌های آموزش و پرورش افزایش داشته باشد.
وی اظهار کرد: بیرجند و قاین به عنوان منطقه برخوردار در لیست وزارت کشور ثبت است در حالی که از اعتبارات نفت، ماده ۳۸ و ارزش افزوده ملی برخوردار نمی‌شوند.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی تاکید کرد: باید برای مسکن مهر ردیف خاص اختصاص پیدا کند تا مشکلات آن حل شود.
انتهای پیام/۱۲۷