مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی:

۲ پایگاه امداد و نجات در شهرستان طبس احداث می‌شود/اعتبار ۳۳۰ میلیون تومانی فرمانداری تخصیص نیافت

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی با بیان اینکه با توجه به موقعیت شهرستان طبس احداث این پروژه‌ها از اولویت‌هایی بوده که نیازمند توجه و همکاری است، گفت: در سال جاری اعتباری بیش از 330 میلیون تومان از محل فرمانداری برای سوله امدادی طبس پیش‌بینی شده اما هنوز تخصیص نیافته است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد رحیم شهریاری مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی امروز در دیدار با جواد فلاحی فرماندار ویژه طبس اظهار کرد: شهرستان طبس به لحاظ موقعیت جغرافیایی، حوادث طبیعی و جاده‌ها شرایط ویژه‌ای دارد و می‌طلبد تمام مسئولان در راستای افزایش آمادگی برای مقابله با بحران تلاش کنیم.
وی افزود: شهرستان طبس طی چند سال گذشته در زمینه تجهیز خودروهای نجات و پایگاه‌های امداد و نجات مورد توجه ویژه قرار گرفته و علی‌رغم اقدامات انجام شده در حوزه جاده‌ای کمبودهای جدی احساس می‌شود.
دو پایگاه امداد و نجات در شهرستان طبس احداث می‌شود
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی از اختصاص یک دستگاه خودرو نجات به شهرستان طبس خبر داد و گفت: همچنین دو پایگاه امداد و نجات در شهرستان طبس احداث خواهد شد.
شهریاری در خصوص پروژه‌های عمرانی شهرستان طبس اظهار کرد: سه پروژه شامل سوله امدادی با یک‌هزار و ۴۴۷ متر، سوله دیهوک و احداث پایگاه در نایبند در دست انجام بوده که نیازمند مساعدت است.
وی با اشاره به پروژه سوله امدادی شهر طبس بیان کرد: سال گذشته بخشی از اسکلت آن خریداری و تهیه شده اما اعتبارات پاسخگو نبود.
اعتبار ۳۳۰ میلیون تومانی فرمانداری طبس برای سوله امدادی تخصیص نیافت
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی با بیان اینکه با توجه به موقعیت شهرستان طبس احداث این پروژه‌ها از اولویت‌هایی بوده که نیازمند توجه و همکاری است، افزود: در سال جاری اعتباری بیش از ۳۳۰ میلیون تومان از محل فرمانداری برای سوله امدادی طبس پیش‌بینی شده اما هنوز تخصیص نیافته است.
شهریاری گفت: با توجه به جایگاه هلال احمر به عنوان یک نهاد غیر دولتی و خیریه، نیازمند حمایت افراد خیر و توانمند هستیم.
وی بیان کرد: هلال احمر در زمان وقوع بحران حرف اول را می‌زند اما بعد از بحران نیاز است خسارت‌های وارده به تجهیزات هلال جبران شود.
جواد فلاحی فرماندار ویژه طبس نیز در این دیدار با اشاره به شرایط جغرافیایی طبس بیان کرد: پهناور بودن عرصه‌های طبس، شهرستان را از دیگر نقاط متفاوت کرده که باید به صورت ویژه معرفی شود.
فرماندار ویژه طبس با ابراز خرسندی از تلاش شبانه روزی نیروهای هلال احمر در طبس بیان کرد: گرمای بالای ۴۵ درجه هوا شرایط فعالیت در شهرستان را سخت می‌کند اما نیروهای هلال احمر همواره در حوادث آماده هستند.
وی با اشاره به فعالیت کاروان نذر آب در طبس بیان کرد: حضور این افراد در نقاط محروم طبس باعث دلگرمی و امید روستاییان شده که باید حمایت شوند.
فلاحی بیان کرد: حوادث رخ داده در شمال شهر طبس شرایط امدارسانی را سخت می‌کند که این امر باید در جانمایی پایگاه امداد و نجات مورد توجه قرار گیرد.
وی با بیان اینکه در سال جاری جمعیت هلال احمر شهرستان ویژه‌تر دیده خواهد شد، افزود: امید است با همکاری دستگاه‌های متولی بتوانیم پروژه‌های نیمه تمام هلال احمر در طبس را به اتمام برسانیم.
فلاحی با بیان اینکه شرایط جغرافیایی طبس نیازمند تجهیزات امدادی بیشتری است، اظهار کرد: افزایش نیروهای امدادی، خودروهای نجات و سایر تجهیزات در کاهش تلفات حوادث نقش بسزایی دارد.
در جریان این سفر مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان از پایگاه امداد و نجات بین شهری مسجد شکر این شهرستان بازدید کرد.
انتهای پیام/۱۲۷