مدیرکل امور اقتصاد و دارایی خراسان‌جنوبی خبر داد؛

۲۰ اردیبهشت اولین نوبت انتخابات مجمع عمومی شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت خراسان‌جنوبی/ تمامی افرادی که روش غیر مستقیم را انتخاب کردند در سجام ثبت‌نام کنند

جعفری با بیان این‌که 20 اردیبهشت اولین نوبت انتخابات مجمع عمومی شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت خراسان‌جنوبی است، گفت: تمامی افرادی که در استان برای سهام عدالت روش غیر مستقیم را انتخاب کردند باید برای امکان شرکت در انتخابات در سجام ثبت‌نام کنند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، عیسی جعفری گیو مدیرکل امور اقتصاد و دارایی خراسان‌جنوبی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با موضوع مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: در خراسان‌جنوبی ۶۷۷ هزار نفر سهام عدالت دریافت کردند.
وی افزود: این تعداد بر اساس سرشماری سال ۱۳۸۵ معادل ۸۴ درصد جمعیت استان است.
انتقال سهام عدالت متوفی به وراث قانونی
مدیرکل امور اقتصاد و دارایی خراسان‌جنوبی بیان کرد: سهام عدالت برای افراد فوت شده به وراث قانونی منتقل می‌شود.
جعفری عنوان کرد: برای انتقال سهام عدالت افراد فوت شده به وراث، سامانه‌ای تعریف شده اما در حال حاضر در مرحله تهیه نرم افزار این سامانه هستند و هنوز امکان جابجایی سهام عدالت فرد فوت شده به وراث وجود ندارد و در صورت اجرایی شدن این سامانه اطلاع رسانی انجام خواهد شد.
وی با بیان این‌که سهام عدالت معاف از مالیات است، اظهار کرد: وراث باید در انحصار وراثت سهام عدالت را به عنوان دارایی‌های فرد فوت شده ذکر کنند.
مدیرکل امور اقتصاد و دارایی خراسان‌جنوبی گفت: سود سهام عدالت برای سال‌های ۱۳۹۵،۱۳۶۹ و ۱۳۹۷ طی سه مرحله به شماره شبای ثبت شده توسط افراد در سامانه سهام عدالت واریز شده است.
جعفری ادامه داد: ۵۰ درصد سود سهام عدالت سال ۱۳۹۸ نیز اسفند ماه سال گذشته به حساب افراد واریز شده و ۵۰ درصد باقی مانده پس از تسویه حساب شرکت‌ها به حساب افراد واریز خواهد شد.
وی در مورد آزاد سازی سهام عدالت تصریح کرد: طبق دستور مقام معظم رهبری برای برخورداری تمام افرادی که سهام عدالت به آنها تعلق گرفته بحث آزاد سازی سهام عدالت به مجموعه وزارت اقتصاد و دارایی تکلیف شد.
مدیرکل امور اقتصاد و دارایی خراسان جنوبی به روش آزاد سازی مستقیم و غیر مستقیم سهام عدالت اشاره کرد و گفت: در کشور ۳۰ میلیون نفر روش غیر مستقیم و ۱۹ میلیون نفر روش مستقیم مدیریت سهام عدالت را انتخاب کردند. در روش مستقیم ابتدا امکان خرید و فروش ۳۰ درصد سهام به وجود آمد و درصدی از مردم سهام خود را به فروش رساندند.
جعفری خاطرنشان کرد: در خراسان‌جنوبی از ۶۷۷ هزار نفری که سهام عدالت دریافت می‌کنند ۴۶۲ هزار و ۸۴۶ نفر معادل بیش از ۷۰ درصد این جمعیت روش غیر مستقیم و مابقی روش مستقیم را انتخاب کردند.
وی افزود: در روش غیر مستقیم، سهام‌دار شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت شرکت‌های استانی هستند.
مدیرکل امور اقتصاد و دارایی خراسان‌جنوبی بیان کرد: سرمایه اولیه شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت ۶ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است.
جعفری از نماد “وسخراج” به عنوان نماد شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان خراسان جنوبی در بورس و امکان معامله توسط این نماد در مرداد سال گذشته خبر داد و گفت: تمامی افرادی که در خراسان‌جنوبی روش غیر مستقیم را انتخاب کردند به عنوان سرمایه گذار شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان به حساب می‌آیند.
وی اظهار کرد: برای فعالیت این شرکت در استان باید مجمع عمومی تشکیل و طی انتخاباتی اعضای هیئت مدیره این شرکت انتخاب شوند و تمامی افرادی که حق شرکت در این انتخابات را داشته باشند باید در سجام ثبت‌نام کنند که تاکنون ۶۹ درصد افرادی که در خراسان‌جنوبی روش غیر مستقیم را انتخاب کردند در سجام ثبت‌نام کردند.
۱۵ خرداد پرونده انتخابات مجمع عمومی بسته می‌شود
مدیرکل امور اقتصاد و دارایی خراسان‌جنوبی تاکید کرد: انتخابات مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان خراسان‌جنوبی در تاریخ ۲۰ اردیبهشت سال جاری برگزار خواهد شد و افرادی که خواستار عضویت در هیئت مدیره هستند باید ثبت‌نام و تایید صلاحیت شوند که تاکنون حدود ۶۰ نفر به عنوان اعضای هیئت مدیره ثبت‌نام کردند.
جعفری با بیان این‌که امکان عدم مراجعه به دفاتر پیشخوان و ثبت‌نام در سجام با استفاده از تلفن همراه فراهم است، افزود: مرحله دوم انتخابات مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان ۱۵ خرداد خواهد بود و تا این تاریخ باید پرونده انتخابات مجمع عمومی بسته شود لذا از تمامی افرادی که در خراسان‌جنوبی روش غیر مسقیم را انتخاب کرده درخواست می‌شود برای امکان شرکت در انتخابات در سجام ثبت‌نام کنند تا بتوانند افراد دارای صلاحیت را به عوان اعضای هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان انتخاب کنند که سرمایه آنها افزایش داشته باشد. هیئت مدیره دارای ۷ عضو؛ ۵ عضو اصلی و دو عضو علی البدل است.
وی خاطرنشان کرد: طبق برآوردهای اولیه‌ای که انجام شده حدود ۳۸۰ هزار میلیارد تومان سرمایه ۳۱ شرکت سرمایه ای است که سرمایه شرکت خراسان‌جنوبی بیش از ۱۳ هزار میلیارد تومان است.
سود سهام عدالت به شماره شبای اشتباه واریز نمی‌شود
محمد بهروزی معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصاد و دارایی خراسان‌جنوبی نیز در مورد افرادی که سود سهام عدالت به آنها تعلق نگرفته، اظهار کرد: افرادی که سود سهام عدالت به آنها تعلق نگرفته افرادی هستند که شماره شبایی که برای ثبت‌نام وارد کردند اشتباه بوده و لازم است برای اصلاح شماره شبا به سامانه سهام عدالت مراجعه کرده وشماره شبا را اصلاح تا سود سهام به حساب آنها واریز شود.
وی در مورد آزاد سازی مستقیم و غیر مستقیم توضیح داد: آزاد سازی مستقیم یعنی فرد خودش مالکیت و مدیریت سهام را بر عهده گرفته و آزاد سازی غیرمستقیم فرد مدیریت را به شرکت‌های سرمایه‌گذاری واگذار کرده است. افرادی که آزاد سازی مستقیم سهام عدالت را انتخاب کردند نیز سود به شماره شبای اعلام شده واریز می‌شود.
معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصاد و دارایی خراسان‌جنوبی گفت: افرادی که در خراسان‌جنوبی روش غیر مستقیم را انتخاب کردند سود سهام و سرمایه گذاری پس از انتخابات مجمع عمومی شرکت سرمایه‌گذاری استان به حساب افراد واریز می‌شود.
بهروزی با بیان این‌که امکان انتقال روش مستقیم به غیر مستقیم و بلعکس وجود ندارد، افزود: افرادی که روش مستقیم را انتخاب کردند می‌توانند سهام شرکت استان را خریداری کرده و هر دو روش مستقیم و غیر مستقیم را داشته باشند.
وی با بیان این‌که سهام عدالت شامل تمام افرادی که ثبت‌نام کردند می‌شود، عنوان کرد: صرف داشتن برگه سهام عدالت به معنای سهام‌دار بودن نیست.
انتهای پیام/۱۲۷