معاون اشتغال و خودکفایی كميته امداد خراسان جنوبی خبر داد

۲۰ درصد طرح های اشتغالزایی کمیته امداد در حوزه صنایع دستی

حسینی گفت: از مجموع 10 هزار طرح های فعالی که تحت نظارت امداد است حدود 20 درصد در حوزه صنایع دستی است.

به گزارش خاورستان، سید رضا حسینی معاون اشتغال و خودکفایی كميته امداد خراسان جنوبی با اشاره به اجرای هزار و ۷۶۶ طرح اشتغال در استان از سوی این نهاد اظهارکرد: اعتبار و تسهیلات ارائه شده برای ان طرح ها حدود ۶۰ میلیارد تومان بوده است.
وی عنوان کرد: از مجموع ۱۰ هزار طرح های فعالی که تحت نظارت امداد است حدود ۲۰ درصد در حوزه صنایع دستی است.
وی با بیان اینکه کمیته امداد خراسان جنوبی در چهارمین نمایشگاه ملی صنایع دستی ۴۰ غرفه دارد، افزود: از مجموع غرفه ها ۳۰ غرفه مختص ممدجویان و ۱۰ غرفه بین میراث فرهنگی و امداد مشترک است.
معاون اشتغال و خودکفایی كميته امداد خراسان جنوبی با اشاره به اینکه کمیته امداد هر ساله در نمایشگاه های صنایع دستی حضور دارد، گفت: هنرمندان در رشته هایی همچون معرق، حوله بافی، نقاشی روی شیشه و سفال در این نمایشگاه حضور دارند.
حسینی با بیان اینکه شرکت در نمایشگاه ها باعث می شود که زنجیره فروش تولیدکنندگان کامل شود، عنوان کرد: معرفی آیین و سنن و تولیدات هر منطقه نیز از دیگر خصوصیات شرکت در نمایشگاه ها است.
وی بیان کرد: امسال ۱۵۲ میلیارد تومان اعتبار اشتغال داشته ایم که سقف برای افراد مددجو ۸۰ میلیون تومان و افراد غیر مددجو ۵۰ میلیون تومان است.
وی اضافه کرد: اخذ تسهیلات برای مشاغل خانگی نیز تا سقف ۲۰ میلیون تومان، خوداشتغالی ۵۰ میلیون تومان و خودکفایی ۸۰ میلیون تومان است.
به گفته وی اگر فردی نیروهای امداد را به کار گیرد به ازای هر نفر ۵۰ میلیون تومان تسهیلات نیز دریافت خواهد کرد.
حسینی اظهار کرد: در روستاها نیز علاوه بر تسهیلات دو سال حق بیمه نیز از سوی امداد پرداخت خواهد شد.
انتهای پیام/ ۱۳۲