مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی:

۲۰ هزار متر مکعب مخزن در شهرهای خراسان‌جنوبی به بهره‌برداری می‌رسد/ پیش‌بینی اعتبار۵۰ میلیارد تومانی برای کاهش هدررفت آب در استان

امامی گفت: به منظور بهره‌مندی بهتر و بیشتر مردم از آب 20 هزار متر مکعب مخزن در شهرهای خراسان جنوبی به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسین امامی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی پیش از ظهر امروز در نشست خبری مدیران صنعت آب و برق خراسان‌جنوبی اظهار کرد: سال گذشته و بهار سال جاری کم بارش‌ترین سال نسبت به چند سال گذشته بوده است.
وی افزود: بارندگی کم باعث افزایش دمای هوا شده و پیش‌بینی می‌شود امسال سال گرمی باشد.
عدم انطباق مصرف آب با محدودیت‌های منابع آبی در استان
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی به تدوین سند سازگاری با کم آبی در استان اشاره و عنوان کرد: روند فعلی مصرف آب در استان با توجه به محدودیت های آبی استان منطبق نیست.
امامی اظهار کرد: قیمت تمام شده آب نیز با قیمت فروش برابر نبوده و بسیار زیاد است.
وی بیان کرد: با توجه به کمبود ریزش‌های جوی در بحث تولید برق نیز با مشکلاتی مواجه شدیم.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی به کاهش فشار آب در منطقه مهرشهر اشاره کرد و گفت: با توجه به جمعیت این منطقه نیاز به آب بسیار احساس می‌شود لذا به منظور تامین آب برای مردم منطقه مخزن دو هزار مترمکعبی در این منطقه در حال احداث است که به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.
امامی به آبرسانی به مناطق روستایی استان اشاره کرد و افزود: در بحث آبرسانی سیار و پایدار اقدامات بسیار زیادی انجام شده و در دست انجام است.
افزوده شدن ۷ دستگاه تانکر آبرسانی سیار/ آبرسانی پایدار ۱۰۰ روستا تا پایان سال
وی خاطرنشان کرد: در بحث آبرسانی سیار، ۷ دستگاه تانکر به چرخه آبرسانی سیار افزوده شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی بیان کرد: برای آبرسانی پایدار نیز با توجه به اعتبارات در نظر گرفته شده پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال آبرسانی برای ۱۰۰ روستا انجام شود.
امامی از افزایش سرانه انتقال آب روستاها به ۱۲۰ مترمکعب خبر داد و گفت: مشکل مجتمع هزار واحدی قاین برطرف شده است.
وی عنوان کرد: مدول دوم تصفیه خانه بیرجند نیز که قرار بود اسفند سال گذشته وارد مدار شود به دلیل عدم تامین منابع مالی در موعد مقرر، تیر ماه وارد مدار خواهد شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: اعتبار سرمایه گذاری شده برای این پروژه، ۲۵ میلیون یورو از محل بانک اکو بوده است.
امامی با بیان این‌که هدف ما ارتقای کیفی منابع آب است، اظهار کرد: افزایش سرانه مخزن استان به سرانه کشوری نیز از دیگر اهداف شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی است.
بهره‌برداری از ۲۰ هزار متر مکعب مخزن در شهرهای خراسان‌جنوبی/ ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای کاهش هدررفت
وی بیان کرد: به منظور بهره‌مندی بهتر و بیشتر مردم از آب ۲۰ هزار متر مکعب مخزن در شهرهای خراسان جنوبی به بهره‌برداری خواهد رسید.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی اظهار کرد: یکی دیگر از برنامه‌های شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی کاهش هدررفت آب است که برای این منظور در سال جاری اعتبار ۵۰ میلیارد تومانی در نظر گرفته شده که با این اعتبار می‌توان ۲٫۵ درصد کاهش هدررفت آب را شاهد بود.
امامی گفت: کاهش مصرف آب می‌تواند در ارتقای شاخص‌های زیست محیطی تاثیر بسزایی داشته باشد.
وی در مورد جداسازی آب شرب از آب فضای سبز، عنوان کرد: این اقدام برای برخی از شهرهای استان انجام شده اما در برخی از شهرها به صورت مشترک انجام می‌شود.
۱۰ درصد مشترکان آب استان پرمصرف هستند
سید احمد ندائی جوان مدیر امور آب شهرستان بیرجند نیز در این نشست اظهار کرد: در خراسان جنوبی ۳۴۲ هزار مشترک آب داریم که بیش از ۲۷۰ هزار مشترک خانگی هستند و حدود ۸۰ درصد مصرف آب استان مربوط به این بخش است.
وی در مورد الگوی مصرف آب در استان، افزود: حدود ۴۰ درصد مشترکان کم مصرف، ۵۰ درصد بین الگوی مصرف و پرمصرف و ۱۰ درصد مشترکان پرمصرف هستند.
انتهای پیام/۱۲۷