معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی:

۲۰۰ کلاس درس در خراسان‌جنوبی احداث می‌شود/حذف مدارس غیر استاندارد نزدیک به نقطه پایان

میرجعفریان گفت: برای امسال حدود 200 کلاس درس در خراسان‌جنوبی در حال احداث است که تا پایان سال و حداکثر آغاز سال تحصیلی آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سیدکمال الدین میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در حاشیه بازید از پروژه‌های آموزشی در حال احداث بیرجند در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در خراسان جنوبی با کمبود فضای آموزشی مواجه هستیم.
وی با بیان این‌که در برخی از نقاط شهرستان بیرجند با کسری فضای آموزشی مواجه هستیم ، افزود: خوشبختانه امروز شاهد پیشرفت احداث تعداد زیادی از فضاهای آموزشی در شهر بیرجند هستیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی بیان کرد: در سال گذشته حدود ۲۰۰ کلاس درس تکمیل و به اداره کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی تحویل شده است.
احداث ۲۰۰ کلاس درس در خراسان جنوبی
میرجعفریان عنوان کرد: برای امسال نیز حدود ۲۰۰ کلاس درس در استان در حال احداث است که تا پایان سال و حداکثر آغاز سال تحصیلی آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی اظهار کرد:در شمال شهر بیرجند نیازمندی‌های آموزشی بیشتری وجود دارد که خوشبختانه در این زمینه با برنامه‌ریزی‌های انجام شده با کمک دولت، نهادهای حمایتی و انقلابی و خیرین مدرسه ساز اقدامات شایسته‌ای انجام شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی گفت: در حال حاضر بیش از ۱۰۰ کلاس درس در شمال شهر بیرجند در دست اجرا است و در جنوب شهر بیرجند نیز بر اساس تفاهم‌نامه‌هایی که با راه و شهرسازی و بنیاد مستضعفان منعقد شده زمین مورد نیاز برای فضاهای آموزشی تامین شده است.
حذف مدارس غیر استاندارد نزدیک به نقطه پایان/ احداث ۵۸ کلاس درس با کمک بنیاد برکت
میرجعفریان با تاکید بر این‌که از تمام فرصت‌های مالی برای بهره‌برداری سریعتر فضاهای آموزشی باید استفاده شود، افزود: حذف مدارس غیر استاندارد از نظر سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی نیز در دستور کار قرار گرفته است که در حال حاضر در نقطه‌های پایانی قرار دارد.
وی خاطرنشان کرد: حذف مدارس کانکسی از دیگر اقدامات بسیار خوب در زمینه فضاهای آموزشی بوده و بر اساس تفاهم با بنیاد برکت احداث ۵۸ کلاس درس در سطح استان آغاز شده و در حال اجرا است.
انتهای پیام/۱۲۷