مدیر اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بیرجند:

۲۱ درصد تعهد اشتغال دستگاه‌های اجرایی بیرجند در سال‌جاری در سامانه رصد ثبت شده است

مدیر اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بیرجند گفت: در سال جاری 3 هزار و 24 فرصت شغلی در تعهد دستگاه‌های اجرایی شهرستان بیرجند بوده که تاکنون 639 طرح، حدود 21 درصد در سامانه رصد به ثبت رسیده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسن سروری مدیر اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بیرجند صبح امروز در جلسه کمیته اشتغال شهرستان بیرجند اظهار کرد: این جلسه نهمین جلسه کمیته اشتغال است.
وی افزود: در سال جاری ۳ هزار و ۲۴ فرصت شغلی در تعهد دستگاه‌های اجرایی شهرستان بیرجند بوده که تاکنون ۶۳۹ طرح، حدود ۲۱ درصد در سامانه رصد به ثبت رسیده است.
مدیر اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بیرجند گفت: دستگاه‌ها باید تعهدات واقعی خود را به ثبت برسانند و چنان‌چه تیم کارشناسی تعهدی غیرواقعی را تشخیص بدهند، باید دستگاه‌های اجرایی در قبال این تعهدات غیرواقعی پاسخگو باشند.
سروری با بیان این‌که مجموع طرح‌های ارسال شده به بانک ۱۳۸ طرح به مبلغ ۷۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بوده است، بیان کرد: ۸۱ طرح در دست بررسی بانک‌ها به مبلغ ۶۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان، مصوب شده ۵۷ طرح به مبلغ ۱۰ میلیارد و ۸۸۰ میلیون تومان، طرح انعقاد قرارداد در بانک ۵۶ طرح به مبلغ ۱۰ میلیارد و ۸۳۰ میلیون تومان و پرداختی ۵۳ طرح به مبلغ ۱۰ میلیارد و ۱۱۵ میلیون تومان تاکنون بوده است.
وی عنوان کرد: با توجه به این‌که گزارش‌گیری در سامانه کارا انجام می‌گیرد تقاضا داریم بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی پرونده‌هایی که بررسی می‌کنند و واجد شرایط دریافت تسهیلات هستند یا این‌که به دلایلی پرونده را عودت می‌دهند را حتما در سامانه ثبت کنند.
مدیر اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بیرجند تصریح کرد: بانک کشاورزی ۵۲ طرح را بررسی کرده است که ۱۹ طرح به مبلغ ۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان پرداخت کرده است.
سروری عنوان کرد: شورای عالی کار چند طرح را پیگیری می‌کند و روی آن تمرکز کرده، طرح‌های آی تی و تولید محتوا در روستا است که سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات با توجه به طرح‌های اشتغالی که در روستا دارد، طرح‌های روستایی را به سمت طرح‌های آی تی هدایت می‌کند.
وی اظهار کرد: طرح دیگری که شورای عالی کار پیگیری می‌کند طرح مبتنی بر قرار داد برای واحدهای تولیدی در حوزه کشاورزی است که برای دستگاه‌های اجرایی فرستاده شده است.
مدیر اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بیرجند یادآور شد: در چهارچوب توانمندسازی نیروی کار بایستی نیروی انسانی را توانمند و منابع، هدفمند هزینه شود.
سروری ادامه داد: حقوق مرحله دوم کارورزان تا هفته آینده به حساب کارورزان واریز خواهد شد.
وی با بیان این‌که تخفیف بیمه‌ای خوبی برای کارفرمایانی که کارورز دارند در نظر گرفته شده است، بیان کرد: کارفرمایانی که از امروز نیروی کارورز جدید بگیرند تا ۲ سال از پرداخت حق بیمه معاف هستند و بایستی حداقل ۲ کارورز مشغول به کار داشته باشند تا بتوانند از این ظرفیت‌ها استفاده کنند.
انتهای پیام/۱۳۵/ ۲۳/ ۴