مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی:

۲۱۶ پروژه آموزشی خراسان‌جنوبی نیازمند ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار است/ رایزنی با بنیاد مستضعفان برای اهدای زمین

چاووشان گفت: در خراسان‌جنوبی 216 پروژه با 575 کلاس درس در حال احداث است که برای اتمام این پروژه‌ها به حدود 300 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، کمبود فضای آموزشی یکی از مهمترین مشکلات شهر بیرجند به ویژه شمال شهر و منطقه مهرشهر است به گونه‌ای که ترصد قابل توجهی از مدارس در این منطقه از شهر دو نوبته می‌باشد. علی رغم ساخت فضاهای آموزشی در شمال شهر بیرجند طی سال‌های گذشته اما همچنان کمبود فضای آموزشی در این منطقه از شهر احساس شده و نیاز به ساخت مدارس بیشتری است.
اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی نیز با همکاری خیران در بحث افزایش فضاهای آموزشی سطح استان و شهر بیرجند اقداماتی انجام داده و در حال انجام است.
محمود چاووشان مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی در این خصوص در گفت‌وگو با خاورستان، از اجرای ۲۱۶ پروژه آموزشی با ۵۷۵ کلاس درس در سطح استان خبر داد.
وی افزود: هم اکنون در سطح استان خراسان‌جنوبی ۲۱۶ پروژه با ۵۷۵ کلاس درس در حال احداث است که برای اتمام این پروژه‌ها که بخش عظیمی از نیاز به فضای آموزشی استان را مرتفع می‌کند به حدود ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی با بیان این‌که خیرین مدرسه ساز بازوان توانمند آموزش و پرورش در توسعه فضاهای آموزشی هستند، عنوان کرد: تعداد ۱۸۸ پروژه با ۵۶۱ کلاس درس از مجموع پروژه‌های فوق الذکر با حمایت و مشارکت خیرین حقیقی و حقوقی در دست اجرا است که با یاری خداوند متعال با آماده شدن بخش زیادی از این پروژه‌ها با آغاز سال تحصیلی جاری شاهد حضور دانش‌آموزان هم استانی در کلاس‌های درس با امکانات و استاندارد های آموزشی تعریف شده خواهیم بود.
چاوشان از پیگیری برای اهداء زمین با هدف کاربری آموزشی از طرف بنیاد مستضعفان در خراسان جنوبی خبر داد و گفت: مشکلات موجود در مباحث تامین زمین با کاربری آموزشی خصوصاً در سایت‌های مساکن مهر وجود دارد که در این راستا دیداری با مدیر بنیاد مستضعفان استان انجام شده است.
وی اظهار کرد: هم اکنون در کنار مشکلات موجود مبنی بر کمبود کلاس‌های درس در سایت‌های مساکن مهر خصوصاً شهر بیرجند مهمترین دغدغه موجود، نبود زمین مناسب با متراژ استاندارد با کاربری آموزشی بوده که از بنیاد مستضعفان درخواست شده در صورت امکان نسبت به کمک جهت رفع این مهم اقدام کند.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی به اقدامات بنیاد مستضعفان در خراسان جنوبی مبنی بر تامین فضاهای آموزشی مورد نیاز در استان اشاره کرد و افزود: از سال ۱۳۹۷ تا کنون عملیات اجرایی بیش از ۴۶ کلاس درس با مشارکت بنیاد مستضعفان و اداره کل نوسازی مدارس آغاز شده که با پیگیری‌های صورت گرفته ۲۲ کلاس درس بهره‌برداری شده و مابقی نیز در آینده نزدیک تحویل ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌های خواهد شد.
چاووشان از روند اجرای مدرسه اوتیسم در مرکز استان خبر داد و گفت: پروانه ساختمانی این مدرسه به صورت رایگان از طرف شهرداری بیرجند صادر شده است.
انتهای پیام/۱۲۷