فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان‌جنوبی:

۲۲بهمن بزرگترین معروف و میثاق ملی است / قانون، ملاک برنامه‌های امر به معروف و نهی از منکر/ نماینده مطالبه‌گر انتخاب کنیم نه سازشکار

سردار قاسمی با بیان این‌که 22 بهمن بزرگترین معروفی است که باید به همه اطلاع رسانی شود و حضور پیدا کنیم، گفت: شرکت در راهپیمایی 22 بهمن بسیار مهم است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان‌جنوبی پیش از ظهر امروز در همایش بزرگ یاوران و طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر ضمن گرامی‌داشت یاد تمامی شهدا، اظهار کرد: شهیدان پیشگامان عرصه امر به معروف و نهی از منکر بودند.
وی افزود: تمامی فعالان عرصه امر به معروف و نهی از منکر ضمن اینکه تجربیات فراوانی دارند در این عرصه خون دل‌هایی زیادی خورده‌اند.
ستاد امر به معروف و نهی از منکر، ستاد مردمی است
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان‌جنوبی با اشاره به این‌که برخی از فعالان عرصه امر به معروف و نهی از منکر پیشنهاداتی دارند که باید به برنامه و طرح تبدیل شود و گاهی زمان‌بَر است، بیان کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر، ستاد دولتی نیست بلکه ستادی مردمی و وابسته به نهاد مقام معظم رهبری است.
سردار قاسمی عنوان کرد: در هر استان امام جمعه و نماینده ولی فقیه رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر است و مابقی اعضای ستاد به استناد قانون جزو شورای امر به معروف و نهی از منکر استان هستند.
وی اظهار کرد: تمامی مسئولان دستگاه‌های اجرایی از جمله فرمانده نیروی انتظامی، رئیس صدا و سیما، استاندار، مدیران دستگاه‌های اجرایی و دادستان اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر استان هستند.
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان‌جنوبی عنوان کرد: مصوبات شورا که توسط رئیس شورا جمع بندی و ابلاغ می‌شود به عنوان قانون در محدوده استان مانند مصوبات شورای تامین و شورای فرهنگ عمومی قابل اجرا است.
سردار قاسمی گفت: شورای تامین برای بحث‌های امنیتی و سیاسی تصمیم می‌گیرد. شورای فرهنگ عمومی برای برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی و شورای امر به معروف برای برنامه‌های اجتماعی، اخلاقی، مدیریتی و آنچه که در قانون برای آن پیش‌بینی شده تصمیم‌گیری می‌کند.
ملاک برنامه‌های امر به معروف و نهی از منکر قانون است
وی بیان کرد: ملاک برنامه‌های امر به معروف و نهی از منکر ستاد و اجرائیات آن، قانون است.
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان‌جنوبی اظهار کرد: گروه‌های یاوران، طلایه داران و تمامی ضابطان باید آموزش ببینند و در قالب قانون امر به معروف و نهی از منکر وظیفه خود را انجام دهند.
سردار قاسمی بابیان این‌که نیروی انتظامی مسئولیت برخورد با مفاسد را دارد و پشتیبان گروه‌های امر به معروف و نهی از منکر است، گفت: در این راستا همکاری تنگاتنگ بین نیروی انتظامی با بسیج و سپاه که گروه‌های اجرایی تذکر لسانی و میدانی امر به معروف و نهی از منکر هستند، وجود دارد.
وی با اشاره به این‌که هماهنگی دادستان‌های شهرستان‌ها و دادگستری ها نیز خوب است، تصریح کرد: ضعف ما در قانونی است که روی میز دادستان و قاضی قرار دارد. و ضعف دوم در برداشت قاضی از کتاب قانون است.
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان‌جنوبی اظهار کرد: قانون امر به معروف و نهی از منکر حدود، مرز، مراتبی و مراحلی دارد. به هر نحوی که نمی‌توان قانون امر به معروف و نهی از منکر کشور را اجرا کرد.
سردار قاسمی گفت: نهاد امر به معروف و نهی از منکر که مومن‌ترین، دلسوزترین و انقلابی‌ترین افراد عضو آن هستند این قانون جواب آنها را نمی‌دهد لذا هموراه مطاله‌گر هستند و انتقاد دارند.
وی با بیان این‌که انتقاد و مطالبه‌گری آنها به جا است، افزود: اما تمامی این مطالبات و انتقادها باید از دروازه قانون رد شود.
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان‌جنوبی بیان کرد: در حال حاضر درخواست، انتقادات و تشخیص‌هایی که داریم باید در چارچوب امر به معروف و نهی از منکر باشد.
اشکال ما در قوانین پوسیده ادارات و سازمان‌ها است
سردار قاسمی تصریح کرد: اشکال ما در قوانین پوسیده ادارات و سازمان‌ها است که برای نمونه می‌توان به قوانین منابع طبیعی و جنگل‌داری اشاره رکد.
وی خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر فقط تذکر لسانی و در بحث حجاب و عفاف نیست بلکه بحث امر به معروف بزرگ و مهم بوده و شامل موارد مختلفی می‌شود.
انقلاب کردیم که امر به معروف داشته باشیم
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان‌جنوبی تاکید کرد: ما انقلاب اسلامی کردیم که امر به معروف داشته باشیم. انقلاب ما از یک ماهیت زشت فرهنگی به ماهیت متعالی فرهنگی تبدیل شد. بنابراین در تمامی بخش نامه و قوانین ادارات که مربوط به دوران قبل از انقلاب است قوانین و مستندات دوران طاغوت وجود دارد که اینها مردم را ناراضی و دلخور می‌کند.
سردار قاسمی گفت :۴۱ سال از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته است. فردی که در کشور مسئولیت وزارت بر عهده می‌گیرد باید مشکلات را پیدا کند و با لایحه دادن به مجلس طرح ارائه دهد که قوانین گذشته اصلاح شود.
خلاء و ضعف قانونی داریم
وی اظهار کرد: در بسیاری از بخش‌ها خلاء و ضعف قانونی داریم لذا برای همین گاهی اجرائیات و حضور آمران به معروف در صحنه با مشکلاتی مواجه می‌شود.
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان‌جنوبی گفت: امروز رسالت ما اجرای قانون امر به معروف و نهی از منکر است نه کمتر نه بیشتر.
سردار قاسمی بیان کرد: طبیعی است اگر بعضی از مشکلات و معضلات جامعه روی زمین بماند و برخی از خواسته‌ها که خواسته‌های به حقی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر است انجام نشود. هر چند پیگیری و رسیدگی می‌شود اما ممکن است به زودی به نتیجه نرسد.
وی با اشاره به در پیش رو بودن عید نوروز، گفت: یکی از زمان‌هایی که متاسفانه مظاهر فساد بیشتر می‌شود تعطیلات نوروز است. افراد به واسطه مسافرت‌ها و حضور در مراکز خرید، ورزشی و تفریحی شاید کمتر به بحث حجاب خود اهمیت دهند.
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان‌جنوبی افزود: برخی در محل کار محجبه هستند اما با حضور در خارج از محیط کار وضعیت حجاب و پوشش آنها تغییر می‌کند.
سردار قاسمی گفت: یکی از دلایلی که باعث می‌شود شاهد تغییرات از نظر پوشش و حجاب در محیط کار با جامعه باشیم نفاق خفی است که متاسفانه در بین ماها وجود دارد و باعث می‌شود مسئله امر به معروف و نهی از منکر نادیده گرفته شود.
وی تصریح کرد: لذا باید در مدراس، جامعه، خانه، اداره و … مقید بود.
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان‌جنوبی گفت: جغرفیای خراسان‌جنوبی به گونه‌ای است که در زمینه گردشگری در استان فراهم است و متاسفانه گاهی در ایام تاسوعا، عاشورا، اربعین و دهه پایانی صفر شاهد حضور گروه‌های زنده گردشگری در فضای مجازی و گروه‌هایی که هدفی غیر از گردشگری سالم اسلامی و ملی دارند در برخی از نقاط استان هستم که با این موارد برخوردی که در حد قانون و مصوبات شورای امر به معروف و نهی از منکر استان باشد انجام می‌شود.
حذف شدن ستاد اجرایی امر به معروف و نهی از منکر
وی با اشاره به درخواست‌هایی مبنی بر تشکیل ستاد اجرایی امر به معروف و نهی از منکر، تصریح کرد: این ستاد حذف شد. ما یک ستاد امر به معروف استانی داریم و شهرستان‌ها نیز ستاد امر به معروف و نهی از منکر وجود دارد.
سردار قاسمی با بیان این‌که ستاد احیا داریم نه ستاد اجرایی، گفت: ستادهای اجرایی امر به معروف و نهی از منکری که بسیج و سپاه در شهرستان‌ها داشت حذف شده است.
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان‌جنوبی بیان کرد: امروز گروه‌های طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر در تمامی اقشار در تمامی پایگاه‌های مقاومت بسیج فعالیت دارند.
وی خاطرنشان کرد: گروه‌های امر به معروف و نهی از منکر زحمات زیادی در ایام تابستان و ماه مبارک رمضان در نقاط مختلف استان متحمل شدند که قابل تحسین است.
۲۲ بهمن بزرگترین معروف و میثاق ملی و مبنای قدرت ما است
سردار قاسمی با بیان این‌که ۲۲ بهمن بزرگترین معروفی است که باید به همه اطلاع رسانی شود و حضور پیدا کنیم، گفت: شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن بسیار مهم است. دشمن با هر حیله، نیرنگ و تبلیغی به بهانه‌های مختلف به دنبال این است که مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن حاضر نشوند.
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان‌جنوبی تاکید کرد: رسالت همه ما این است که به میدان بیاییم و از همه دعوت کنیم در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کنند چراکه ۲۲ بهمن میثاق ملی و مبنای قدرت ما است.
وی بیان کرد: انتخابات مجلس شورای اسلامی نزدیک است و همه افرادی که حق انتخاب و رای دادن دارند باید در انتخابات شرکت کنند.
سردار قاسمی گفت: باید به عنوان یک مسئله معروف برای حضور مردم در انتخابات امر به معروف داشته باشیم که همگی در انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت کنند و انتخاب درستی داشته باشند. نماینده‌ای را انتخاب کنند که بتواند در این مقطع از زمان مشکلات اقتصادی مردم را پیگیری کند و مطالبه‌گر باشد.
نماینده مطالبه‌گر انتخاب کنیم نه نماینده سازشکار
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان‌جنوبی تصریح کرد: باید نماینده مطالبه‌گر انتخاب کنیم نه نماینده سازشکار باید نماینده سازش ناپذیر به مجلس بفرستیم که از حقوق ملت کوتاه نیاید.
وی افزود: مقام معظم رهبری هیچ‌گاه از حق مردم کشور کوتاه نیامده‌اند و حتی برای احقاق حقوق مردم سایر کشورهای مسلمان تلاش کرده‌اند.
برگزاری مراسم اربعین سردار سلیمانی ۲۴ بهمن در مصلی المهدی بیرجند
سردار قاسمی با اشاره به حضور میلیونی مردم استان‌های مختلف در مراسم تشییع سردار سلیمانی، خاطرنشان کرد: مراسم اربعین سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و سایر شهدای مقاومت ۲۴ بهمن ماه ساعت ۹ صبح با سخنرانی حجت الاسلام عرب‌پور مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه کرمان که از دوستان صمیمی حاج قاسم سلیمانی است در محل مصلی المهدی بیرجند برگزار خواهد شد.
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان‌جنوبی با بیان این‌که ما باید امروز یک برنامه متحد برای ایستادن در جبهه مقاومت داشته باشیم،اظهار کرد: حضور باشکوه مردم در مراسم تشییع سردار سلیمانی تایید کننده جبهه مقاومت، مواضع استکبار ستیزی در مقابل قلدرهای زمان و ایستادن در برابر خودخواه‌ها و زیادی خواهی‌های دشمنان است.
انتهای پیام/۱۲۷