معاون جوانان جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی:

۲۲ هزار جوان در طرح شوق رویش تابستان شرکت کردند/ ارائه آموزش‌های کمک‌های اولیه به ۴۲۰۰ دانش‌آموز

معاون جوانان جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی از شرکت 22 هزار جوان در طرح شوق رویش تابستان سال جاری خبر داد و گفت: با توجه به آسیب‌های اجتماعی موجود در سطح جامعه، برنامه مشخصی برای اوقات فراغت این نوجوانان و جوانان اجرایی شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، فائزه موهبتی معاون جوانان جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح شوق رویش در استان خراسان جنوبی اظهار کرد: این طرح هر ساله طی ایام تابستان و در راستا غنی سازی اوقات فراغت جوانان اجرایی می‌شود.
وی افزود: در این طرح برنامه‌هایی اعم از آموزش‌های بشر دوستانه، اجتماعی، مذهبی، کلاس‌های امداد و نجات مقدماتی و تکمیلی، پیشگیری از اعتیاد، آشنایی با اصول و اهداف جمعیت هلال احمر، آموزش‌های قرآنی، ورزشی به صورت رایگان به جامعه هدف ارائه می‌شود.
معاون جوانان جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی از شرکت ۲۲ هزار جوان در طرح شوق رویش تابستان سال جاری خبر داد و گفت: با توجه به آسیب‌های اجتماعی موجود در سطح جامعه، برنامه مشخصی برای اوقات فراغت این نوجوانان و جوانان اجرایی شد.
موهبتی بیان کرد: برگزاری اردویی ویژه کانون‌های دانشجویی، روستایی، جوانان، طلاب و دانش آموزان از دیگر برنامه‌های اجرا شده در تابستان بوده و همچنین برگزاری کارگاه های آسیب‌های اجتماعی و اجرای طرح پیمان پیرامون مبارزه با مواد مخدر از دیگر برنامه‌های اوقات فراغت سال جاری بود.
وی عنوان کرد: طی ایام تابستان کلاس‌های امداد و کمک‌های اولیه، فنی و حرفه ای، پیشگیری از اعتیاد و مهارت های زندگی برای بیش از دو هزار و ۵۰۰ شرکت کننده برگزار شده است.
معاون جوانان جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی با اشاره به اعزام کاروان نیکوکاری در شهریور ماه سال جاری بیان کرد: هشت هزار بسته لوازم تحریر و کمک‌های اولیه در قالب این کاروان‌ها و با همکاری کاروان‌های نذرآب مهمان در استان، در مناطق سیل زده استان توزیع شد.
موهبتی با اشاره به دیگر فعالیت‌های آموزشی هلال احمر طی ایام تابستان بیان کرد: آموزش کمک های اولیه در قالب هفتمین المپیاد آماده به چهار هزار و ۲۰۰ دانش آموز ارائه شد.
انتهای پیام/۱۲۷