مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی:

۲۳۵ مسجدمیزبان معتکفین خراسان جنوبی/ برگزاری اعتکاف در یک پنجم مساجد استان

مدیر کل تبلیغات خراسان جنوبی: تعداد مساجد خواهران در استان ۱۲۱ مسجد و برای برادران ۱۸ مسجد و ۹۶ مسجد برای خواهران و برادران است.

به گزارش خاورستان، حجت‌الاسلام کاظم لطفیان، مدیر کل تبلیغات خراسان جنوبی با اشاره به اهمیت اعتکاف، اظهار داشت: همه ادیان به نوعی اعتکاف را قبول دارند اما رویکرد اسلام در مورد اعتکاف متفاوت است.

وی افزود: فلسفه اعتکاف راز و نیاز و تفکر است و نکات مهم برای مومنین در اعتکاف تمرین خود مراقبتی است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی ادامه داد: بعد از،مراسم حج اعتکاف یکی از مهم ترین آیین های معنوی است و دستاورد آن رهایی از غفلت است.

حجت‌الاسلام لطفیان با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری برگزاری اعتکاف را از رویش های انقلاب اسلامی برشمردند، گفت: در یک دهه گذشته خراسان جنوبی در برگزاری اعتکاف جهش بی سابقه ای داشته و مردم استان استقبال ویژه ای از این آیین داشته اند.

وی تصریح کرد: برنامه ریزی و مدیریت اصلی در اعتکاف بر عهده ستاد مردمی اعتکاف است و سازمان تبلیغات برنامه های محتوایی را انجام می دهد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه هیئت امنا، ائمه جماعات و پایگاه های مقاومت زحمات زیادی را در برگزاری این مراسم به دوش دارند، افزود: بار عظیم مسؤولیت اعتکاف بر عهده مردم است.

حجت‌الاسلام لطفیان خاطرنشان کرد: امسال شاهد تحولات کیفی در برگزاری مراسم خواهیم بود. وی اضافه کرد: در یک پنجم مساجد استان اعتکاف برگزار می‌شود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۲۲۳ مسجد برای اعتکاف محیا شده بود، گفت: امسال تعداد مساجد ۱۰ درصد افزایش داشته و به ۱۳۵ مسجد رسید.

حجت‌الاسلام لطفیان با بیان اینکه شاهد افزایش معتکفین در روستاها نیز هستیم، افزود: عداد مساجد خواهران در استان ۱۲۱ مسجد و برای برادران ۱۸ مسجد و ۹۶ مسجد برای خواهران و برادران است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی از مردم خواست تا در صورت تمایل کمک های خود را برای برگزاری این مراسم به شماره حساب ۰۱۱۰۶۲۰۵۳۹۰۰۳ بانک ملی شعبه دادگستری واریز کنند.

حجت‌الاسلام لطفیان با بیان اینکه عبادت و تحصیل علم در اعتکاف مورد اهمیت است، افزود: معذوریتی برای دانش آموزان و دانشجویان وجود نداشت که استقبال خوبی از سوی دانش آموزان برای حضور در اعتکاف صورت گرفت و ۲ مسجد دانش آموزی داریم..

وی ممنوعیت ورود گوشی های همراه دوربین دار به مسجد در ایام اعتکاف اشاره کرد و گفت: خانواده ها نگران تغذیه فرزندان نباشند چرا که نیازمندی های معتکفین در حد امکان تامین خواهد شد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی برنامه با قرآن در زلال اعتکاف، برنامه های تصحیح قرائت نماز، ختم قرآن، سخنرانی، برنامه های معرفتی و دعا را از جمله برنامه های پیش بینی شده در این ایام عنوان کرد.

حجت‌الاسلام لطفیان با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۲ هزار و ۹۴۹ نفر در مراسم معنوی اعتکاف شرکت کردند، خاطرنشان کرد: امسال ۱۸هزار و ۲۶۱ نفر معتکف داریم.