رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره):

۲۵۰۰ واحد مسکونی برای محرومان خراسان‌جنوبی ساخته می‌شود/ ایجاد شغل برای ۵ هزار نفردر استان

رئیس کمیته امداد امام خینی (ره) گفت: فردا با حضور استاندار خراسان‌جنوبی در شهرستان نهبندان عملیات اجرایی 5 هزار واحد مسکونی برای محرومان این استان را آغاز خواهیم کرد و تا پایان سال جاری 2 هزار و 500 واحد تکمیل خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) عصر امروز در دیدار با آیت‌الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند با بیان اینکه مبنای انتخاب مدیریت‌ها از نظر مقام معظم رهبری خدمت به جامعه هدف با رعایت کرامت، تکریم و خدمتگزاری است، اظهار کرد: و در حکم انتصاب بنده علاوه بر ماموریت‌های رئیس سابق، دو ماموریت جدید از جمله توانمندسازی و ایجاد درآمد ثابت برای محرومان ابلاغ شده است.
وی از پرداخت مستمری یک میلیون و ۵۰۰ هزار مددجو کمیته امداد به صورت الکترونیکی پرداخت خبر داد و افزود: به دنبال این هستیم که در راستای حرمت‌گذاری به محرومان، خدمات‌رسانی بدون هیچ واسطه انسانی باشد.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) بیان کرد: در زمینه توانمندسازی مددجویان سه رکن اشتغال، مسکن و فعالیت‌های فرهنگی را در دستور کار داریم و باید اقدامات انجام شده دارای پیوست فرهنگی باشد.
بختیاری با بیان اینکه در راستای فعالیت‌های فرهنگی ماموریت جدیدی به معاونت فرهنگی کمیته امداد داده‌ایم، عنوان کرد:بعد از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی در مجموعه کمیته امداد به عنوان نهاد انقلابی کارهای بزرگی انجام شده‌ و امروز نیز نیروهای ارزشی با تفکر انقلابی در مجموعه امداد وجود دارند که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قدم‌های خوبی در راستای برنامه‌های ابلاغی مقام معظم رهبری برخواهیم داشت.
وی اظهار کرد: در زمینه اشتغال‌زایی کمیته امداد خوب درخشیده و در ماده ۸۳ برنامه پنج ساله ششم ماموریتی که دولت و مجلس در زمینه اشتغال‌زایی تکلیف کردند این بود که سالانه باید ۱۰۰ هزار شغل توسط کمیته امداد و بهزیستی برای محرومان ایجاد شود.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: با تلاش مجموعه کمیته امداد در سال ۱۳۹۶ بیش از ۱۷۰ هزار شغل و سال گذشته ۱۴۸ هزار شغل ایجاد شد و در شورای عالی اشتغال اعلام شد که کمیته امداد یک سوم اشتغال کشور را ایجاد کرده است.
بختیاری ادامه داد: در سال جاری ایجاد ۱۷۰ هزار شغل را برای کمیته امداد تعریف کردیم و امسال از محل‌های مختلف ۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه اشتغال‌زایی در اختیار کمیته امداد است.
وی با بیان اینکه در خراسان‌جنوبی سال گذشته ۲ هزار و ۸۰۰ شغل با پرداخت ۵۸ میلیارد تومان برای مددجویان ایجاد شد، عنوان کرد: در سال جاری سهمیه استان را به ۵ هزار شغل افزایش داده‌ایم و احتمال دارد در صورت تامین تسهیلات این رقم به ۷ هزار شغل افزایش یابد.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) تصریح کرد: معتقدیم که کمیته امداد باید مردمی مدیریت شود و به این معنا نیست که دیگر به کمیته امداد بودجه داده نشود بلکه حکومت و حاکمیت نسبت به محرومان تکلیف دارند.
بختیاری با بیان اینکه در هر زمینه‌ای که حضور مردم را داشته‌ایم، موفق شدیم، گفت: در همین راستا مراکز نیکوکاری در مساجد با چند هدف آغاز به‌کار کرد و این موضوع باعث شده تا جایگاه اصلی مسجد درخصوص رفع مشکلات مردم دوباره احیا شود.
وی عنوان کرد: افتتاح نخستین مرکز نیکوکاری تخصصی رسانه‌ای کشور با عنوان رسانه یاران خراسان جنوبی اقدام ابتکاری خبرنگاران استان در راه‌اندازی این مرکز نیکوکاری خوب بوده چراکه مطالبه‌گری رسانه‌ها بسیار حائز اهمیت است.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) تاکید کرد: از رسانه‌ها خواهش می‌کنم فریاد محرومان را به گوش ما برسانند و هرکجا ما کوتاهی کردیم بر سر ما داد بزنید و ارتباط این مرکز نیکوکاری با مساجد قطع نشود.
بختیاری اظهار کرد: صندوق قرض الحسنه امداد ولایت تا سقف ۵ میلیون تومان تسهیلات بدون کارمزد به مددجویان پرداخت می‌کند. از ابتدای تاسیس صندوق تا پایان سال گذشته ۸۵۰ میلیارد تومان به ۱۳۰ هزار نفر وام قرض‌الحسنه پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه در خراسان‌جنوبی فردی پشت نوبت دریافت وام قرض‌الحسنه نداریم، افزود: در این استان با تلاش خیران، نوعروس پشت نوبت دریافت جهیزیه نداریم اما در سطح کشور ۱۲ هزار نوعروس پشت نوبت دریافت جهیزیه هستند.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) از در دستور کار بودن احداث ۱۶ هزار واحد مسکونی برای محرومان ۳ استان خراسان‌جنوبی، کرمان و سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: از این تعداد ۵ هزار واحد در خراسان‌جنوبی، ۵ هزار واحد در کرمان و ۶ هزار واحد مسکونی در سیستان و بلوچستان احداث خواهد شد.
وی اظهار کرد: فردا با حضور استاندار خراسان‌جنوبی در شهرستان نهبندان عملیات اجرایی ۵ هزار واحد مسکونی برای محرومان این استان را آغاز خواهیم کرد و تا پایان سال جاری ۲ هزار و ۵۰۰ واحد تکمیل خواهد شد.
انتهای پیام/۱۲۷