در طرح امداد و نجات نوروزی؛

۲۶۹ نفر از خدمات امدادی هلال احمر بهره‌مند شدند/ افزایش دوبرابری حوادث جاده‌ای

مديرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی از امدادرسانی نیروهای امدادی این جمعیت به 269 نفر در طرح امداد و نجات نوروزی خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدرضا رضایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح امداد و نجات نوروزی از ۲۵ اسفندماه در استان خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: نیروهای امدادی طی ۲۰ روز گذشته به ۸۱ حادثه امدادرسانی کردند.
وی افزود: از مجموع حوادث رخ داده ۷۹ درصد جاده‌ای، ۱۲ درصد شهری، چهار درصد کوهستانی و پنج درصد مربوط به سایر حوادث بوده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی با اشاره به این‌که ۲۶۹ نفر در این ایام دچار حادثه شدند، افزود: از این تعداد ۲۱۳ نفر در حوادث جاده‌ای، ۲۹ نفر در حوادث شهری، ۱۹ نفر در ارتفاعات، شش نفر در استخرهای ذخیره آب و دو نفر بصورت حضوری خدمات دریافت کرده‌اند.
رضایی با بیان این‌که امدادگران ۵۴ نفر را در حوادث رخ داده نجات دادند، عنوان کرد: تعداد هفت نفر از این افراد به صورت سرپایی درمان و ۴۷ نفر به مراکز درمانی انتقال داده شده‌اند.
وی گفت: ۲۸۳ نفر از نیروهای عملیاتی در قالب ۱۱۳ تیم جهت امدادرسانی در این حوادث حضور یافتند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی بیان کرد: همچنین تعداد ۶۶ دستگاه خودرو آمبولانس و ۴۴ دستگاه خودروی نجات در این عملیات‌ها به کارگیری شده است.
رضایی از ۱۴ مورد عملیات فنی رها سازی در این مدت خبر داد و افزود: بیشترین حوادث رخ داده به ترتیب مربوط به شهرستان‌های نهبندان، طبس و قاین بوده است.
وی اظهار کرد: مجموع حوادث نسبت به مدت مشابه در دوره قبل ۷ درصد کاهش داشته اما علی ‌رغم این، کاهش حوادث جاده‌ای پوشش داده شده توسط هلال احمر با افزایش ۱۰۶ درصدی همراه بوده است.
انتهای پیام/۱۲۷