فرماندار نهبندان مطرح کرد

۲۸۷ نقطه روستایی نهبندان نیازمند تامین زیر ساخت آب/ پروژه‌های آبرسانی که دهه فجر افتتاح و آغاز خواهد شد

بیکی گفت: 287 نقطه روستایی که در شهرستان نهبندان ثبت شده نیازمند تامین زیر ساخت آب است.

مجید بیکی فرماندار نهبندان در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص آبرسانی به شهرستان نهبندان اظهار کرد: در فصل تابستان حدود ۹۵ روستای شهرستان نهبندان آبرسانی سیار می‌شود.
وی افزود: بیش از ۱۶۰ نقطه روستایی ما شبکه دارد یا به صورت تک روستایی آبدار شده اما نقاط عشایری و روستایی نیز وجود دارد که آبرسانی سیار انجام می‌شود.
فرماندار نهبندان بیان کرد: با توجه به این‌که طی ابتدای سال در شهرستان نهبندان شاهد بارندگی بودیم مقداری وضعیت قنوات و چشمه‌ها در مناطق روستایی بهتر شده است.
بیکی با بیان این‌که وسعت شهرستان نهبندان بسیار زیاد و پراکنده است، عنوان کرد: ۲۸۷ نقطه روستایی که در شهرستان ثبت شده است نیازمند تامین زیر ساخت آب است.
وی اظهار کرد: پروژه‌های خوبی در شهرستان نهبندان انجام شده و در حال انجام است. آبرسانی به روستاهای سه فرسخ و کوه لوله در مراحل پایانی است و پیش‌بینی می‌شود قبل از دهه فجر آماده بهره‌برداری باشد.
فرماندار نهبندان گفت: آبرسانی به روستای استند نیز قبل از دهه فجر آغاز خواهد شد و پروژه افضل آباد نیز تا دهه فجر به اتمام خواهد رسید.
بیکی به پروژه بزرگ عشایری که دارای سه فاز است اشاره کرد و افزود: فاز یک این پروژه به اتمام رسیده و فاز دوم آغاز شده است که تا دهه فجر به اتمام خواهد رسید و کار فاز سوم آغاز خواهد شد که با تکمیل این پروژه، آب بیش از یک‌هزار نفر از جمعیت عشایری شهرستان نهبندان تامین خواهد شد.
وی اظهار کرد: در شهرستان نهبندان حدود ۱۵ مجتمع آبرسانی پایدار داریم که تعدادی به اتمام رسیده و مابقی در حال کار است.
انتهای پیام/۱۲۷