مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان‌جنوبی:

۲۹ درصد واحدهای صنعتی خراسان جنوبی غیر فعال است/ راه اندازی نمایشگاه نهضت ساخت داخل در شهرک صنعتی بیرجند

پارسا گفت: در حال حاضر 29 درصد واحدهای صنعتی خراسان جنوبی راکد و غیر فعال است که برنامه فعال سازی این واحدهای صنعتی را در دستور کار داریم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی پارسا مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان‌جنوبی پیش از ظهر امروز در نشست خبری، اظهار کرد: ۹۶ درصد واحدهای صنعتی خراسان‌جنوبی را صنایع کوچک و متوسط تشکیل می‌دهند.
وی با بیان این‌که بیش از ۶۲ درصد صنایع موجود در استان مربوط به صنایع ساختمانی و معدنی است، افزود: صنایع کوچک استان در پاسخ به نیازهای محلی و تولید در بخش کشاورزی و معدن شکل گرفته است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان‌جنوبی بیان کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی به منظور حمایت از صنایع برنامه‌های حمایتی دارد که شامل تامین نقدینگی، مشاوره، حمایت از استارتاپ‌ها، ایجاد شرایط مناسب برای استفاده از تکنولوژی و فناوری، برگزاری دوره‌های آموزشی،ایجاد کنسرسیوم‌های سرمایه‌گذاری، برپایی نمایشگاه‌ها جهت عرضه محصولات و بازار فروش و … می‌شود.
مهمترین طرح‌های صنعتی خراسان‌جنوبی
پارسا با اشاره به مهمترین طرح‌های صنعتی در خراسان‌جنوبی، بیان کرد: سه طرح فرآوری بنتونیت در شهرک صنعتی سرایان، طرح صنعتی آجر منیزیتی در سربیشه، دو طرح صنعتی چدن و فولاد در خوسف و دو طرح اکسید منیزیم و کنسانتره آهن در نهبندان از مهمترین طرح‌های صنعتی در حال راه‌اندازی در استان است.
وی عنوان کرد: در شهرک صنعتی بیرجند یک ساختمان فناوری اطلاعات وجود دارد که در این ساختمان نمایشگاه نهضت ساخت داخل در حال راه اندازی است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان جنوبی اظهار کرد: برنامه‌ریزی شده در این نمایشگاه که قرار است به صورت دائمی فعالیت داشته باشد محصولات تولیدی استان عرضه شود.
پارسا گفت: کلینیک کسب و کار نیز یکی دیگر از ظرفیت‌هایی است که در ساختمان فناوری اطلاعات شهرک صنعتی بیرجند راه‌اندازی شده و در این کلینیک مشاوره‌هایی در بخش‌های مختلف ارائه می‌شود همچنین تمامی دوره های آموزشی که مورد نیاز صنایع استان است در محل کلینیک برگزار و یک آزمایشگاه تخصصی نیز در این کلینیک کسب و کار فعال است.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲۹ درصد واحدهای صنعتی خراسان جنوبی راکد و غیر فعال است که برنامه فعال سازی این واحدهای صنعتی را در دستور کار داریم.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان‌جنوبی از راه‌اندازی خوشه خشکبار با محوریت زرشک و عناب در خراسان‌جنوبی خبر داد و افزود: این پروژه که پیش‌بینی شده طی سه سال به نتیجه برسد کار تحقیقاتی آن از ابتدای سال جاری آغاز شده است.
انتهای پیام/۱۲۷