مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی:

۲۹ پروژه محرومیت‌زدایی زیرکوه به اتمام رسید/۵۵ پروژه در حال اجرا

هنری گفت: از ابتدای امسال تاکنون از 103 پروژه‌ مبادله شده با دستگاه‌های اجرایی برای محرومیت زدایی شهرستان زیرکوه ۲۹ پروژه با اعتباری ۴۵ میلیارد ریال به اتمام رسیده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای تفاهم‌نامه محرومیت‌زدایی شهرستان زیرکوه و تعیین سازمان بسیج سازندگی و سپاه انصارالرضا(ع) به عنوان معین محرومیت‌زدایی شهرستان جلسات متعددی در حوزه معاونت عمرانی استانداری و فرمانداری زیرکوه و دستگاه‌های اجرایی مرتبط برگزار شده است.
وی افزود: تاکنون تعداد ۱۰۳ پروژه عمرانی با دستگاه‌های اجرایی مبادله شده است که از این تعداد، ۵۵ پروژه در حال اجرا و تکمیل است.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی بیان کرد: اعتبار کلی مورد نیاز این پروژه‌ها حدود ۲۴ میلیارد تومان بوده که حدود ۶٫۵ میلیارد تومان توسط سازمان بسیج سازندگی تامین شده و کار اجرایی آن نیز توسط بسیج سازندگی انجام می‌شود.
هنری عنوان کرد: پروژه‌های تفاهم شده تا کنون شامل احیا و مرمت قنوات، افزایش بهره‌وری آب کشاورزی شامل لوله گذاری، کانال انتقال آب، استخر ذخیره آب، سالن ورزشی و زمین‌های ورزشی روباز،انتقال آب شرب، اصلاح و اجرای عملیات آبخیزداری، نمازخانه و مدرسه است.
وی خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون از پروژه‌های مذکور تعداد ۲۹ پروژه با اعتباری کلی ۴۵ میلیارد ریال به اتمام رسیده است که شامل احیا و مرمت ۷ رشته قنات، دو باب استخر ذخیره آب، دو کانال انتقال آب، سه آبشخور دام، چهار باب ایستگاه دیجیتال تلویزیونی، دو پروژه اصلاح شبکه آبرسانی و بهبود کیفیت آب شرب، پروژه تامین تانکر ثابت آبرسانی عشایر برای ۶ روستا، یک باب کارگاه اشتغال خیاطی، بوستان امام خمینی شهر حاجی آباد و همچنین مجموعه ورزشی روستای افین است.
هنری گفت: ایستگاه های دیجیتال عملیات اجرایی ساختمانی آن به اتمام رسیده که انشاءالله با نصب تجهیزات توسط صدا و سیما مردم این منطقه از مزایای آن بهره مند خواهند شد، همچنین مجموعه ورزشی افین نیز در حال تجهیز بوده که انشالله در ایام هفته بسیج افتتاحییه آن انجام خواهد شد.
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: تفاهم‌نامه محرومیت زدایی شهرستان زیرکوه با سازمان بسیج سازندگی و سپاه استان پنج ساله است که ان‌شاءالله اقدامات موثری در این راستا انجام خواهد شد.
وی افزود: همچنین در زمینه بهره‌گیری از سایر رده‌های وابسته به سپاه و بسیج نیز هماهنگی لازم نسبت به استفاده از ظرفیت بنیاد تعاون سپاه و بسیج، قرارگاه پیشرفت و آبادانی و قرارگاه محرومیت زدایی نیز در زمینه‌های مختلف عمرانی، اشتغال، فرهنگی و سلامت در این شهرستان صورت گرفته که در ادامه از این ظرفیت‌ها نیز استفاده خواهد شد.
انتهای پیام/۱۲۷