معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی:

۳۰ استراحتگاه موقت در راه‌های خراسان‌جنوبی ایجاد می‌شود/ شترهای سرگردان تعیین تکلیف شوند

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی گفت: اقدامات لازم جهت ایجاد 30 استراحتگاه موقت در راه‌های استان آغاز شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، اسدالله جلال‌زاده معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی در نخستین کارگروه کاهش و پیشگیری تصادفات جاده‌ای خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: طبق مصوبات سال ۱۳۹۵ در استان ۷۶ نقطه حادثه خیز وجود داشت که این آمار هر سه سال بروزرسانی می‌شود و از این تعداد ۲۷ نقطه پر تصادف و مابقی مستعد تصادف مصوب شده‌اند.
وی افزود: از ۲۷ نقطه پرتصادف ۸ نقطه رفع، ۷ نقطه در دست اقدام و مابقی به محض تأمین اعتبار اقدامات لازم انجام خواهد شد.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی گفت: در خصوص نقاط حادثه خیز سه عملیات زود بازده با آشکارسازی نقاط حادثه خیز، عملیات میان مدت و بلند مدت انجام می‌شود.
جلال‌زاده ادامه داد: برای ۲۷ نقطه پر تصادف کلیه طرح‌ها مصوب شده که منتظر تأمین اعتبار برای رفع این نقاط هستیم.
وی عنوان کرد: همچنین اقدامات لازم جهت ایجاد ۳۰ استراحتگاه موقت در راه‌های استان آغاز شده است.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی به احداث گریزگاه اضطراری در گردنه ثمن‌‌شاهی اشاره کرد و بیان کرد: یک مورد گریزگاه اضطراری نیز در ورودی مرز ماهیرود انجام شده است.
جلال‌زاده با بیان اینکه حضور شتر در جاده‌ها یکی از عوامل مهم در وقوع تصادفات است، گفت: با نصب سیم در حاشیه جاده برای شهرستان‌هایی از جمله خوسف، دیهوک و نهبندان که بیشترین جمعیت شتر را دارند و حفر کانال از ورود شترها به جاده جلوگیری شده است.
جلال‌زاده متذکر شد: اگر ساربان‌ها موظف به کنترل شترها شوند آسیب‌ها به حداقل خواهد رسید.
شترهای سرگردان تعیین تکلیف شوند
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی عنوان کرد: بایستی شترهای سرگردان تعیین تکلیف شوند و اگر کنترل نشدند در اختیار راهداری قرار گرفته تا از محل فروش این شترها محورها ایمن‌سازی شوند.
جلال زاده تأکید کرد: ۲ نقطه پر تصادف شامل یک مورد در پمپ بنزین معصومیه و یک نقطه در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند جزو اولویت‌ها است که تلاش خواهد شد تا دهه فجر به بهره‌برداری رسد.
انتهای پیام/ ۱۳۵/ ۱۱/