استاندار خراسان جنوبی:

۳۲ کیلومتر از مسیر بیرجند به یونسی برای اتصال به ریل سراسری به مناقصه رفت/ ۲۷۱کیلومتر دیگر نیازمند ۴ هزار میلیارد تومان اعتبار

استاندار خراسان جنوبی گفت: علی رغم تمام محدودیتها و مشکلات موجود با پیگیری های به عمل آمده موفق شدیم یک قطعه 32 کیلومتری از بیرجند به یونسی را به مناقصه بگذاریم که امیدواریم به زودی به نتیجه برسد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی عصر امروز در شورای توسعه و برنامه ریزی خراسان جنوبی با بیان اینکه اطلاعات لازم برای تکمیل GIS باید از اولویتهای دستگاه های اجرایی در استان باشد، اظهار کرد: ستاد خدمات سرمایه گذاری در حوزه معاونت اقتصادی، همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی و نظارت دستگاه ها به اتمام برسد.
وی افزود: بالا بودن قیمت اراضی یکی از دلایلی است که سرمایه گذاران تمایلی برای سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی ندارند و لازم است نسبت به کاهش قیمت زمین در این خصوص اقدام شود.
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: اولویت اول استان حضور سرمایه گذاران در شهرک های صنعتی است و باید سرمایه گذاری ها در شهرکهای صنعتی هدایت شده باشد.
معتمدیان با اشاره به موضوع راه آهن در خراسان جنوبی، عنوان کرد: قطعی شدن موضوع راه آهن و اتصال مرکز استان به ریل سراسری از جمله درخواستهای مردم در استان است.
وی اظهار کرد: طی سالهای گذشته پروژه های راه آهن متعددی در استانهای مجاور خراسان جنوبی انجام شده است.
استاندار بیان کرد: علی رغم تمام محدودیتها و مشکلات موجود با پیگیری های به عمل آمده موفق شدیم یک قطعه ۳۲ کیلومتری از بیرجند به یونسی را به مناقصه بگذاریم که امیدواریم به زودی به نتیجه برسد.
معتمدیان با بیان اینکه هدف گذاری شده مرکز استان به شبکه ریل سراسری وصل شود، گفت: طی دیداری که با معاون اول رئیس جمهور داشتیم بر پیگیری این مسئله تاکید شد.
وی تصریح کرد: پروژه بعدی که اتصال بیرجند به گناباد است بررسی شده و با توجه به اینکه طول مسیر ۲۷۱ کیلومتر است این پروژه به ۴ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: این موضوع در کمیسیون اقتصادی دولت مطرح شده و قرار شده این پروژه در قالب کنسرسیومی با همکاری چهار شرکت بنام انجام شود.
معتمدیان بیان کرد: مقرر شد ۹۰درصد اعتبار از طریق کنسرسیوم و ۱۰درصد از طریق دولت که شرکت ساخت با این کنسرسیوم عقد قرار داد دارد اجرا شود.
وی عنوان کرد: برنامه زمان بندی چهارساله برای این پروژه تعریف شده و با توجه به صحبتی که با رئیس جمهور و معاون اول انجام شد امیدواریم بتوانیم مصوبه این طرح بزرگ که تاثیر زیادی در توسعه شرق کشور دارد بگیریم.
انتهای پیام/۱۲۷