۴۰۰۰ فراگیر دوره تربیت مدرس سواد رسانه‌ای، گواهینامه آموزشی دریافت می‌کنند

هشتمین دوره تخصصی تربیت مدرس سواد رسانه ای در سامانه نسرا (نهضت سواد رسانه ای انقلاب اسلامی) به عنوان بزرگترین دوره آموزشی در نوع و موضوع خود، با صدور گواهینامه آموزشی برای 4000 شرکت کننده که در آزمون موفق به کسب امتیاز لازم شدند، به کار خود پایان داد.

به گزارش خاورستان، فراگیران که به صورت رایگان در این دوره در سامانه نسرا (نهضت سواد رسانه ای انقلاب اسلامی) ثبت نام کرده بودند توانستند در این دوره که از ۲۷ تیرماه تا ۲۰ مرداد به طول انجامید با موضوعات کلیات سواد رسانه، رسانه شناسی، جریان شناسی رسانه، جریان شناسی سلبریتی در رسانه، جریان شناسی اوقات فراغت و بازی، تفکر انتقادی در مواجهه با رسانه، فنون اقناع و آداب مصرف رسانه آشنا شوند.
فراگیران از سراسر کشور برای طی کردن آموزش های سطح یک تربیت مدرس سواد رسانه ای به صورت رایگان و مجازی در سامانه نسرا ثبت نام کرده بودند.
فراگیرانی که در این دوره موفق به شرکت در آزمون و کسب نمره قبولی شده اند، گواهینامه آموزشی به امضای مسئول سازمان فضای مجازی بسیج دریافت خواهند کرد تا ۳۱ مردادماه ۱۴۰۰ فرصت دارند با ورود به سامانه آموزشی نسرا به آدرس http://lms.nasraa.ir/IdeaPortal/UserRegister پس از تکمیل فرم نظر سنجی در ذیل مشخصات نام کابر در بخش “دوره ها و نمرات” به گزینه مشاهده گواهینامه ورود کنند و تصویر گواهینامه صادر شده را ملاحظه و ذخیره کنند.
این دوره ویژه مدرسان و علاقه مندان به تدریس سواد رسانه و عضویت در شبکه مدرسان نهضت سواد رسانه ای انقلاب اسلامی در سراسر کشور که در دوره های قبلی سطح یک نسرا شرکت نکرده یا در آزمون پذیرفته نشده اند برگزار شد.
در شهریور ماه ۱۴۰۰ صرفا برای آخرین مرتبه در سال جاری، نهمین مرحله تربیت مدرس سواد رسانه ای در سراسر کشور برگزار و فراگیرانی که در این دوره موفق به شرکت در دوره ها و یا کسب امتیاز لازم در دوره هشتم نشدند، می توانند مجدد در دوره و سپس آزمون نهایی شرکت کنند و پس از کسب امتیاز لازم گواهینامه آموزشی را از طریق سامانه دریافت کنند.
در هفت دوره گذشته آموزش تربیت مدرس سواد رسانه ای در سامانه نسرا (نهضت سواد رسانه ای انقلاب اسلامی) تاکنون بیش از ۱۸۰۰ فراگیر موفق به کسب گواهینامه آموزشی شده بودند که با برگزاری هشتمین دوره، این تعداد به نزدیک ۶۰۰۰ نفر رسیده است.
پذیرفته شدگان در آزمون سطح۱، مجوز ورود به دوره تربیت مدرس سطح ۲ را به دست می آورند.
نهضت سواد رسانه‌ای انقلاب اسلامی، با استفاده از ظرفیت مردمی در تلاش است سواد رسانه‌ای عموم مردم را ارتقاء بخشد. این نهضت با عضویت اساتید و دانش‌پژوهان دانشگاهی و حوزوی دارای سابقه تدریس و یا توانمند در عرصه تبلیغ و ترویج گفتمان سواد رسانه‌ای، با هدف شناسایی و سازمان‌دهی فعالان این عرصه، پشتیبانی، ایجاد زمینه هم‌اندیشی و هم‌افزایی میان مدرسان و به کارگیری موثر آنان به عنوان یک مجموعه مردم‌ نهاد تشکیل شده است.
انتهای پیام/۴