امام جمعه نهبندان مطرح کرد؛

۴۲ سال شکست استکبار در دشمنی با انقلاب اسلامی/ نیروهای انقلابی با کار جهادی همیشه موفق عمل کردند

حجت‌الاسلام خزایی با بیان این‌که طی این ۴۲ سال هرگونه دشمنی استکبار با کشور ما به شکست انجامیده است گفت: نیروهای انقلابی با کار جهادی همیشه موفق عمل کردند به طوری‌که هر جا کاری جهادی انجام شده موفق بودیم و هر جا کار جهادی انجام نشده پیشرفتی نداشته‌ایم.

حجت‌الاسلام و المسلمین عباسعلی خزایی امام جمعه نهبندان در گفت‌و‌گو با خبرنگار خاورستان، در مورد عوامل ماندگاری و پابرجاماندن انقلاب اسلامی ایران، اظهار کرد: عوامل زیادی در پیروزی انقلاب اسلامی نقش داشتند که همان عوامل باعث ماندگاری و پابرجابودن انقلاب اسلامی شده است.
وی افزود: نقش رهبری آگاه و بیدار، حضور مردمی هوشیار، وحدت و انسجام از جمله عوامل پیروزی انقلاب بوده و هم اکنون این دلایل باعث ماندگاری و پابرجا ماندن انقلاب اسلامی بعد از گذشت ۴۲ سال است.
امام جمعه نهبندان بیان کرد: علی رغم این‌که دشمنی دشمنان ایران طی ۴۲ سال گذشته علیه کشور ایران ادامه داشته و دارد اما شاهد این هستیم که امروز هیچ خبری از تمامی رئیس‌جمهورهای کشور آمریکا که با کشور ما دشمنی داشتند، نیست اما انقلاب اسلامی ایران همچنان پا برجا است.
حجت‌الاسلام خزایی با بیان این‌که دشمنان همیشه مزاحم کشور ما بودند، عنوان کرد: دشمنان خیرخواه ما نیستند و هیچ اعتمادی به آن‌ها نیست.
وی در مورد مشکلات اقتصادی و عملکرد ضعیف مسئولان، اظهار کرد: دشمنان همواره مشکلات زیادی را برای کشور ما به وجود آورده‌اند و تحریم‌های زیادی علیه ما آغاز و تمدید کردند.
امام جمعه نهبندان با بیان این‌که تمام مشکلات مربوط به تحریم‌ها نیست، گفت: به گفته مسئولان اقتصادی ۳۰ درصد مشکلات مربوط به تحریم است و عمده مشکلات اقتصادی مربوط به سوءمدیریت داخلی است.
حجت‌الاسلام خزایی بیان کرد: مشکلات اقتصادی و تورم به وجود آمده به دلیل عدم‌توجه به تولید و توان داخلی است.
وی با بیان این‌که تحریم به دست دشمن است اما خنثی‌سازی آن به دست ما است، تصریح کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری در بحث تحریم و مذاکره گفتند “نه جنگ خواهد شد و نه مذاکره و تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی، مقاومت است”، پس با مقاومت در تمامی زمینه‌ها از جمله اقتصادی موفق خواهیم شد.
امام جمعه نهبندان بیان کرد: متاسفانه در کشور سوءمدیریت وجود دارد و برای رسیدن به اقتصاد درست باید به نسخه اقتصاد مقاومتی به سبک مقام معظم رهبری توجه شود.
حجت‌الاسلام خزایی تاکید کرد: باید با فساد به معنای واقعی مبارزه کرد و با توجه به اقتصاد مقاومتی، توان داخلی و عدم اعتماد به کشورهای خارجی که دشمن ایران هستند برای رسیدن به اقتصاد سالم و رفع مشکلات اقتصادی تلاش کرد.
وی در مورد کار جهادی و انقلابی برای رفع مشکلات، عنوان کرد: هر جا کاری جهادی انجام شده موفق بودیم و هر جا کار جهادی انجام نشده پیشرفتی نداشته‌ایم.
امام جمعه نهبندان بیان کرد: نیروهای انقلابی با کار جهادی همیشه موفق عمل کردند و راه حل مشکلات کشور به روحیه جهادی نیاز دارد؛ با الگوگیری از روحیه جهادی در تمامی اموری که مشکل داریم می‌توانیم به پیشرفت برسیم.
حجت‌الاسلام خزایی در مورد رفتار سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و مرحوم علامه مصباح‌یزدی در پیروی از انقلاب اسلامی و اصل ولایت فقیه، خاطرنشان کرد: این دو شخصیت در رفتار، گفتار و عمل به معنای واقعی پیرو ولی فقیه بودند.
وی با بیان این‌که تخریب‌های زیادی علیه ولایت فقیه صورت گرفت، افزود: مرحوم علامه مصباح‌یزدی خود را سپر ولایت فقیه کرده و نگذاشتند به اصل ولایت فقیه خدشه‌ای وارد شود.
امام جمعه نهبندان بیان کرد: در رفتار، گفتار و حتی وصیت‌نامه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اعتقاد به اصل ولایت فقیه مشخص است و برای پیروی از اصل ولایت فقیه تا پای جان تلاش و ایستادگی کردند.
حجت‌الاسلام خزایی در مورد جنگ رسانه‌ای دشمن علیه انقلاب اسلامی، گفت: طی این ۴۲ سال هرگونه دشمنی استکبار با کشور ما به شکست انجامیده اما باز هم می‌خواهند اقدامات جمهوری اسلامی را نادیده بگیرند.
وی عنوان کرد: همانگونه که دشمن طی این سال‌ها در دشمنی با کشور ایران شکست خورده و موفق نبودند، در جنگ رسانه‌ای علیه انقلاب اسلامی نیز موفق نخواهند بود.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۴/ ۴