در سال جاری؛

۴۵۰۰ فرصت شغلی در خراسان‌جنوبی ایجاد می‌شود/ اختصاص ۱۳۲ میلیارد تومان اعتبار

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی گفت: برای سال جاری در خراسان‌جنوبی تلاش می‌شود با همکاری بانک‌های عامل و سایر دستگاه‌های ذیربط بتوانیم ۴۵۰۰ شغل ایجاد کنیم.

رضا سلم آبادی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: یکی از اولویت‌های اصلی کمیته امداد توانمند سازی خانوارهای تحت حمایت است که در این راستا در سال گذشته ۴۱ درصد مشاغل خرد استان توسط کمیته امداد ایجاد شده است.
وی افزود: در سال جاری ۱۳۲ میلیارد تومان منابع اشتغال به کمیته امداد استان اختصاص یافته و تلاش می‌کنیم سقف وام پرداختی به مددجویان را به ۱۰۰ میلیون تومان و مدت بازپرداخت آن را به ده سال افزایش دهیم.
تلاش برای ایجاد ۴۵۰۰ شغل در سال جاری
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی بیان کرد: برای سال جاری تلاش می‌شود با همکاری بانک‌های عامل و سایر دستگاه‌های ذیربط بتوانیم ۴۵۰۰ شغل در استان ایجاد کنیم.
سلم آبادی ساخت پنج هزار واحد مسکونی برای مددجویان را از اقدامات مهم و ماندگار در سال‌های اخیر برشمرد و گفت: امیدواریم تا پایان شهریورماه واحدهای ساخته شده در روستاهای سطح استان به مددجویان تحت حمایت تحویل شود.
وی به مشکلات متعدد مددجویان اشاره کرد و افزود: در سال های اخیر بعلت تورم قدرت خرید مردم بویژه خانوارهای بی بضاعت کاهش و مراجعات به امداد افزایش چشمگیری پیدا کرده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی اظهار کرد: برای کمک به مددجویان مستمری ها حدود ۲۰ هزار تومان بوده افزایش داشته که به هیچ وجه پاسخگوی مشکلات مددجویان نیست.
شاغل شدن ۴۰۲ مددجوی کمیته امداد از ابتدای سال
سلم آبادی بیان به اشتغال ایجاد شده از ابتدای سال در استان اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری ۴۰۲ مددجوی تحت حمایت کمیته امداد خراسان‌جنوبی شاغل شدند.
وی با بیان این‌که توانمندسازی، مدل‌سازی و پشتیبانی سه مؤلفه راهبردی برای مدیریت جریان ایجاد فرصت‌های شغلی در این نهاد است، اظهار کرد: برنامه‌های جدید اشتغال باهدف ارتقاء پایداری و افزایش درآمد طرح‌های اقتصادی، اصلاح الگوی توسعه کسب‌وکار و اجرای الگوی جدید توسعه کسب‌وکار در دستور کار این نهاد قرار گرفته است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال جاری ۳۴۶ طرح اشتغالزایی برای نیازمندان استان ایجاد شده که برای اجرای این تعداد فرصت شغلی ۱۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.
سلم آبادی گفت: مشاغل ایجاد شده در بخش‌های دامداری،کشاورزی، صنایع‌دستی، خدمات، صنفی و صنعتی است.
وی اظهار کرد: از مجموع طرح‌های اجرا شده ۸۲ مورد طرح‌های مشاغل خانگی و ۲۶۴ مورد طرح‌های خود اشتغالی است که توسط ۱۲۳ مجری زن و ۲۲۳ مجری مرد اجرا شده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی عنوان کردک یکی از دلایل پایداری طرح‌های اشتغال مددجویان نظارت کمیته امداد قبل، حین و بعد از دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی است.
سلم آبادی خاطرنشان کرد: امیدواریم مددجویان تحت حمایت با مهارت‌آموزی و فراهم‌شدن زمینه اشتغال از محل اجرای طرح‌های اشتغال و خودکفایی و کاریابی به استقلال اقتصادی رسیده و از چرخه حمایتی این نهاد خارج شوند.
وی از خودکفایی ۱۵ خانوار زیرپوشش این نهاد خبر داد و بیان کرد: اشتغال و توانمندی مددجویان یکی از اولویت‌های اساسی در سازمان کمیته امداد است که قصد دارد مددجو را پس از مدتی از چرخه حمایتی خارج و او را توانمند کند.
انتهای پیام/۱۲۷