رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

۴۶۶ بیمار جدید کرونایی در خراسان‌ جنوبی شناسایی شد/فوت چهار نفر

مهدی زاده با اشاره به شناسایی ۴۶۶ بیمار جدید کرونایی در خراسان جنوبی طی ۲۴ ساعت گذشته، گفت: چهار نفر نیز بر اثر ابتلاء به کرونا فوت کردند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، کامبیز مهدی زاده، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۰۲ آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شد که در مجموع ۱۵۵ بیمار جدید شامل ۵۰ مورد بستری و ۱۰۵ مورد سرپایی، شناسایی شدند.
وی افزود: از این تعداد ۵۷ مورد از بیرجند، بشرویه و فردوس هر کدام ۵ مورد، خوسف و سربیشه هر کدام ۶ مورد، درمیان و سرایان هر کدام ۲ مورد، زیرکوه ۹ مورد، نهبندان ۱۹ مورد، قاین ۳۲ مورد و طبس ۱۲ مورد جدید شناسایی شد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: همچنین از ۹۴۰ تست سریع ۳۱۱ بیمار جدید شناسایی شد.
به گفته وی در حال حاضر ۳۳۷ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۱۹۴ نفر دارای تست کرونای مثبت هستند که از این تعداد ۱۹ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال ۵ نفر وخیم است.
مهدی زاده ادامه داد: در شبانه روز گذشته ۸۲ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های استان پذیرش شدند که در همین مدت ۶۹ بیمار شامل ۴۲ بیمار کرونا مثبت با حال عمومی خوب از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: تا کنون ۲۳ هزار و ۸۴ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته و یا در قرنطینه خانگی بسر می‌برند.
به گفته وی تا روز گذشته ۶۷ هزار ۸۳۶ تست مولکولی کرونا در استان انجام شد که ۲۴ هزار و ۲۴۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شد.
مهدی زاده عنوان کرد در شبانه روز گذشته با ثبت ۴ مورد فوت جدید در استان تعداد فوتی‌های کرونا در استان به ۹۶۳ نفر رسید.
انتهای پیام/۱۰