با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سومین روز از دهه فجر؛

۴۶۹ پروژه مخابراتی در خراسان‌جنوبی به بهره برداری رسید

در سومین روز از دهه مبارک فجر با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات 469 پروژه مخابراتی در استان خراسان‌جنوبی به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار خاورستان، همزمان با سومین روز از دهه فجر با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، استاندار خراسان‌جنوبی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و جمعی از مدیران شهرستانی به صورت همزمان پنج طرح جامع برای توسعه پوشش مخابراتی و ارتباطی در روستای گارجگان بخش ماژان شهرستان خوسف به بهره برداری رسید.
این پروژه ها شامل ارتقاء ۱۲ سایت تلفن همراه به تکنولوژی های نسل ۳ و ۴ و راه اندازی ۳ سایت تلفن همراه جدید در قالب طرح توسعه شبکه پهن باند و تلفن همراه، افزایش پوشش تلفن همراه در ۳۸ روستا در قالب طرح توسعه شبکه پهن باند و تلفن همراه و اجرای ۷۹ کیلومتر فیبر نوری روستایی در قالب توسعه شبکه فیبر نوری روستایی همچنین توسعه شبکه دسترسی مشترکین ثابت استان در قالب طرح توسعه شبکه فیبر منازل و توسعه ظرفیت انتقال به میزان ۳Gbps است.
اعتبار هزینه شده برای اجرای این پروژه ها ۶۹۰ میلیارد ریال است.
همچنین در سومین روز از دهه مبارک فجر با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ۴۶۹ پروژه مخابراتی در استان خراسان‌جنوبی به بهره برداری رسید. این پروژه ها به صورت همزمان در مراسم افتتاح پروژه بهینه سازی شبکه مخابراتی شهر خوسف به بهره برداری رسید و حجم سرمایه‌گذاری صورت گرفته برای اجرای این پروژه ها ۴۹۴ میلیارد ریال است.
توسعه شبکه انتقال، نصب و راه اندازی سوئيچ، اجرای فیبر نوری، نصب و راه‌اندازی کافوهای نوری، ارتقاء تعداد ۹ سایت به نسل سوم و چهارم و… از جمله پروژه هایی است که در این سفر افتتاح شد.
انتهای پیام/۱۲۷