مديركل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی:

۴۸ روستای نهبندان به شبكه ملی اطلاعات متصل است/ بهره‌مندی ۱۸۶ روستا از تلفن همراه

بهی گفت: در حال حاضر ٤٨ روستای نهبندان با جمعيتی بیش از 2هزار و900 خانوار به شبكه ملی اطلاعات هستند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مصطفی بهی مديركل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان‌جنوبی در جمع خبرنگاران از اتصال ٤٨ روستای بالای ٢٠ خانوار اين شهرستان به شبكه ملی اطلاعات خبر داد و اظهار کرد: ٥٠ درصد روستاهای بالای ٢٠ خانوار اين شهرستان به شبكه ملی اطلاعات متصل است.
وی افزود: با تلاش مجموعه توسعه ارتباطات روستايی، تاكنون ٤٨ روستای بالای ٢٠ خانوار نهبندان به اين شبكه متصل شده و از سرويس اينترنت پرسرعت بهره‌مند شده‌اند، كه امكان استفاده از كاربری‌های فضای مجازی را برای ۲۹۰۰ خانوار روستايی اين شهرستان فراهم كرده است.
مديركل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی بیان كرد: برای اتصال ٥٠ روستای ديگر بالای ۲۰ خانوار، در حال حاضر ۷ سايت در حال اجراست كه قبل از پايان دولت راه‌اندازی می‌شوند.
بهره‌مندی ۱۸۶ روستای شهرستان نهبندان از تلفن همراه
بهی توسعه شبكه همراه روستايی را از ديگر برنامه‌های اين اداره كل اعلام كرد و افزود: در حال حاضر در سطح شهرستان نهبندان، ١٨٦ روستا از سرويس تلفن همراه بهره‌مند هستند و با راه اندازی ۳ سايت جديد كه در حال اجراست، ۱۳ روستای ديگر اين شهرستان از پوشش همراه برخوردار می‌شوند.
وی به توسعه شبكه ملی اطلاعات در روستاها از محل ارتقاء تكنولوژی سايت‌های موجود همراه روستايی اشاره کرد وافزود: با ارتقا دو سایت روستاهای گوند و مهل آباد، از نسل دو به نسل چهار همراه، اهالی این روستاها از سرویس اینترنت پرسرعت همراه بهره‌مند شده‌اند.
مديركل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی اظهارکرد: ارتقاء سايت‌های همراه روستاهای چاه داشی ، برک، بندان، ده سلم، سیدال، آتشکده، میغان و طارق این شهرستان نیز در برنامه ی اين اداره كل قرار دارد که تا پایان دولت انجام می‌شود.
انتهای پیام/۱۲۷