رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی:

۵ محدوده معدنی طلا با ذخیره ۳۳ میلیون تن در خراسان‌جنوبی شناسایی شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی گفت: 5 محدوده معدنی طلا با ذخیره 33 میلیون تن تاکنون در خراسان‌جنوبی شناسایی شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، داوود شهرکی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی در جمع خبرنگارن، گفت: با توجه به شناسایی ۵ محدوده معدنی طلا تا کنون در استان این محدوده‌ها، فرآوری طلا در دستور کار این سازمان قرار گرفته که در همین خصوص به زودی با سرمایه گذاری ۸۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی، کارخانه استحصال طلا در حوزه شهرستان‌های نهبندان و خوسف احداث می‌شود.
وی با اشاره به اینکه ۹۵ درصد مواد معدنی خراسان‌جنوبی حداقل یک مرحله داخل خود استان فرآوری می‌شود، افزود: امید است با راه‌اندازی کارخانه فرآوری طلا، بخشی از ذخایر معدنی خراسان جنوبی را بتوان به چرخه فرآوری و تولید محصول برسانیم تا بخشی از مشکل اشتغال حل شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی گفت: تلاش می‌کنیم چرخه فرآوری‌های مواد معدنی را در خراسان‌جنوبی گسترش دهیم و به یک مرحله فرآوری اکتفا نکنیم تا تنوعی از نیازهای کشور را تهیه کنیم.
شهرکی گفت: سال گذشته ۳ هزار و ۸۰۰ درخواست ثبت محدوده معدنی در استان داشتیم که توسط بخش خصوصی شناسایی اولیه را انجام دادیم و بعد از انجام مراحل استعلامات، اکتشاف در حوزه‌های مختلف در دستور کار قرار گرفته است.
وی اظهار کرد: هم اکنون از ۶۵ نوع ماده معدنی شناخته شده در کشور، ۵۰ نوع آن در خراسان‌جنوبی شناسایی شده و بیش از ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تن ذخایر قطعی این مواد معدنی در استان است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی گفت: ۵ محدوده معدنی طلا با ذخیره ۳۳ میلیون تن تاکنون در خراسان‌جنوبی شناسایی شده است.
انتهای پیام/۱۲۷