معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌جنوبی:

۵۵۶ مصوبه در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید خراسان جنوبی بررسی شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌جنوبی گفت:556 مصوبه از آغاز امسال تاکنون در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان خراسان جنوبی بررسی و 310 مصوبه اجرایی شده است.

به گزارش خاورستان، مشیرالحق عابدی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌جنوبی عصر امروز در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید گفت: از مجموع مصوبات این کارگروه ۲۱۲ مصوبه در حال اجرا است و ۳۵ مصوبه نیز توسط متقاضی مربوطه پیگیری نشده است.
وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۲۴ جلسه کارشناسی و ۵۹ کارگروه استانی تسهیل و رفع موانع تولید در استان برگزار شد که ۲۲۲ پرونده در این نشست‌ها مطرح و پیگیری شده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌جنوبی بیان کرد: تعداد مصوباتی که امسال در قالب کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، بررسی و مشکلاتی که رفع شده است نسبت به سال قبل قابل مقایسه نیست و پیشرفت چشمگیری را در این زمینه داشته‌ایم.
عابدی گفت: در تمامی شهرستان‌ها از جمله مرکز استان تمامی دستگاه‌های مربوط از جمله امور مالیاتی، بانک‌ها، شرکت‌های خدمات‌رسان، تامین اجتماعی، سازمان صمت، جهاد کشاورزی و منابع طبیعی و سایر دستگاه‌های اجرایی همکاری خوبی برای رفع موانع تولید داشتند که قابل قدردانی است.
وی به اهتمام دستگاه قضا درخصوص حل مشکلات واحدهای تولیدی اشاره کرد و گفت: قوه قضاییه از جمله دادگستری خراسان جنوبی برای حل مسائل و مشکلات واحدهایی تولیدی که مشکل قضایی دارند، وارد میدان شده که بسیار پسندیده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌جنوبی افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مکلف است تمامی واحدهای تولیدی که دچار مشکلات قضایی هستند را شناسایی و برای برگزاری جلسات مستمر در دادگستری و حل مشکلات سرمایه‌گذاران معرفی کند.
عابدی عنوان کرد: احتمال دارد برخی مصوبات اجرایی نشود اما بیان دلیل اجرایی نشدن مصوبه بسیار مهم است و باید مورد اقبال دستگاه نظارتی قرار بگیرد.
وی گفت: دستگاه‌های اجرایی مرتبط با تسهیل و رفع موانع تولید در صورتی که مصوبه‌ای از کارگروه اجرایی نشود باید دلایل آن را در اسرع وقت در اختیار ما قرار دهند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد:۵۵۶ مصوبه از آغاز امسال تاکنون در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان خراسان جنوبی بررسی و ۳۱۰ مصوبه اجرایی شده است.
ایرنا
انتهای پیام/۱۲۷