معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت خراسان‌جنوبی:

۵۷ هزار خانوار خراسان‌جنوبی دارای کارت الکترونیک مرزنشینی هستند/ تخفیف واردات ارزی برای مرزنشینان

جویبان با بیان این‌که تخفیف واردات ارزی برای مرزنشینان عضو تعاونی مرزنشینی در نظر گرفته شده، گفت: برای سال جاری سهمیه ارزی واردات برای مرزنشینان خراسان‌جنوبی به ازای هر نفر 100 دلار تعیین شده است.

الیاس جویبان معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص کارت الکترونیک مرزنشینی، اظهار کرد: مرز نشینان دو گروه هستند.
وی افزود:مرزنشینانی که در شعاع ۳۰ کیلومتری هستند از عوارض فروش سوخت استفاده می‌کنند.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی بیان کرد: مرزنشینانی که در شعاع ۳۰ کیلومتری هستند و عضو تعاونی‌های مرزنشینی شهرستان یا بخش محل زندگی‌شان هستند می‌توانند از سهمیه ارزی واردات استفاده کنند.
جویبان عنوان کرد: برای سال جاری سهمیه ارزی واردات برای مرزنشینان خراسان جنوبی به ازای هر نفر ۱۰۰ دلار است.
وی اظهار کرد: هر مرزنشینی تا سقف ۱۰۰ دلار سهمیه ارزی دارد که تعاونی مرزنشینی می‌تواند برای ۴۲ قلم کالایی که امکان واردات دارد تخفیف ارزی بگیرد.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی گفت: برای اقلام خوراکی ۱۰۰ درصد و اقلام غیر خوراکی ۵۰ درصد تخفیفات تعرفه واردات در نظر گرفته شده است.
جویبان اظهار کرد: واردات ۴۲ قلم کالا، توسط تعاونی مرزنشینی برای اعضای تعاونی انجام می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: در خراسان‌جنوبی حدود ۵۷ هزار خانوار دارای کارت الکترونیک مرزنشینی هستند.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی در مورد عضو بودن مرزنشین‌ها در تعاونی مرزنشینی، تصریح کرد: هر تعاونی مرزنشین یک دستگاه کارت خوان دارد که این دستگاه برای کارت الکترونیک مرزنشینی فعال شده است و مرزنشین با کشیدن کارت از دستگاه کارتخوان عضو تعاونی مرزنشینی می‌شود.
جویبان خاطرنشان کرد: مرزنشین برای عضو بودن در تعاونی مرزنشینی مبلغی به عنوان حق عضویت پرداخت نمی‌کند و اگر مبلغی به عنوان هزینه ثبت‌نام دریافت شود توسط دفتر پیشخوان دریافت خواهد شد.
انتهای پیام/۱۲۷