مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی:

۶ پروژه آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود

امامی گفت: شرکت آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی طی دهه مبارک فجر 6 پروژه شاخص را با اعتباری بیش از 73 میلیارد تومان افتتاح و کلنگ زنی می‌کند.

حسین امامی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: شرکت آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی طی دهه مبارک فجر ۶ پروژه شاخص را با اعتباری بیش از ۷۳ میلیارد تومان افتتاح و کلنگ زنی می‌کند.
وی افزود: این تعداد پروژه شامل پنج پروژه افتتاح و یک پروژه کلنگ‌زنی می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی بیان کرد: عملیات اجرایی حدود ۱۵ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب سطح شهر بیرجند افتتاح خواهد شد.
امامی عنوان کرد: از این پروژه ۱۵ هزار نفر بهره‌مند می‌شوند و اعتبار هزینه شده برای اجرای این پروژه ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است.
وی اظهار کرد: پروژه افتتاحی دیگر اصلاح، بازسازی و توسعه شبکه آب آشامیدنی در سطح استان است و برای این پروژه که تمام استان از آن بهره‌مند خواهند شد ۳۴ میلیارد تومان هزینه شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی عنوان کرد: پروژه دیگری که در دهه فجر افتتاح می‌شود پروژه مقاوم سازی و اصلاح خط انتقال، اصلاح و بهسازی ایستگاه‌های پمپاژ، اصلاح و توسعه بیش از ۴ کیلومتر شبکه توزیع آب شهر دیهوک است.
امامی گفت: این پروژه در شهرستان طبس و شهر دیهوک اجرا می‌شود و سه هزار نفر از این پروژه بهره‌مند خواهند شد.
وی اعتبار هزینه شده برای این پروژه را یک میلیارد و ۱۳۶ میلیون تومان اعلام کرد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی بیان کرد: چهارمین پروژه شاخصی که طی دهه فجر افتتاح می‌شود، پروژه آغاز بهره‌برداری از شبکه جمع آوری و خط انتقال فاضلاب شهر قاین؛ مسکن مهر غدیر قاین است.
امامی افزود: چهار هزار نفراز این پروژه بهره‌مند شده و اعتبار هزینه شده ۹ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان است.
وی بیان کرد: پروژه دیگر مربوط به احداث سایت مخازن ۵ هزار متر مکعبی شهر قاین با اعتبار ۹ میلیارد تومان است که ۲۵ هزار نفر از این پروژه بهره‌مند خواهند شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی گفت: تنها پروژه کلنگ‌زنی شاخص در دهه فجر مربوط به عملیات اجرایی احداث سایت مخزن یک هزار متر مکعبی و خط انتقال آب شهر گزیک در شهرستان درمیان است.
امامی جمعیت بهره‌مند از این پروژه را سه هزار و ۶۰۰ نفر عنوان کرد و افزود: اعتبار مورد نیاز برای این پروژه ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۴/ ۴