مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی خبر داد

۶۰ پروژه عمرانی در خراسان جنوبی با حضور سردار حزنی افتتاح می‌شود

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: 27 تیرماه در خراسان جنوبی میزبان سردار حزنی فرمانده قرارگاه محرومیت زدایی سپاه خواهیم بود که در این راستا 60 پروژه قرارگاه محرومیت زدایی و قرارگاه پیشرفت و آبادانی با اعتبار 3 میلیارد و 200 هزار تومان افتتاح خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان،مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی امروز در جلسه کارگروه استانی ایجاد هماهنگی پشتیبانی و نظارت بر، برنامه های بسیج سازندگی استان اظهار کرد: محورهای سازمان بسیج سازندگی اجرای پروژه‌های عمرانی و محرومیت زدایی در راستای کمک به دولت است.
وی افزود: ۱۶ پروژه دولتی در مناطق محروم روستایی در سال مالی ۹۶ اجرا شده است و در سال جاری پروژه جدید به بسیج سازندگی ابلاغ نشده است لذا دستگاه های اجرایی که پروژهای دارند هرچه سریعتر اعلام کنند.
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان کرد:قرارگاه محرومیت زدایی سپاه، پروژه ها را با مشارکت دستگاه‌های اجرایی و خیرینو مشارکت عمومی مردم انجام می‌دهد از این جهت در سال گذشته تعداد ۵۰ پروژه به مبلغ ۲ میلیارد ریال تعریف شد که میزان مشارکت قرارگاه پیشرفت و آبادانی و سهم استان هر کدام ۵۰ درصد در نظر گرفته شده بود.
هنری عنوان کرد: ۲۷ تیرماه در خراسان جنوبی میزبان سردار حزنی فرمانده قرارگاه محرومیت زدایی سپاه خواهیم بود که در این راستا ۶۰ پروژه قرارگاه محرومیت زدایی و قرارگاه پیشرفت و آبادانی با اعتبار ۳ میلیارد و ۲۰۰ هزار تومان افتتاح خواهد شد؛قرارگاه پیشرفت و آبادانی در شش دهستان شوسف و میغان نهبندان، درح سربیشه، قهستان درمیان، پترگان زیرکوه و منظریه طبس فعالیت دارد.
وی اظهار کرد: در فاز اول قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان ۸۲ پروژه شامل قنات، خانه عالم، استخر، مسجد، حسینیه و حمام و سرویس بهداشتی با اعتبار ۵۵ میلیارد ریال تعریف شده که سهم قرارگاه پیشرفت و آبادانی ۵۰ درصد در نظر گرفته شده است.
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: دو قرارداد با آستان قدس رضوی نیز منعقد شده که اجرای پروژه های منابع آب در سه دهستان لانو سربیشه، گزیگ درمیان و بندان نهبندان با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال درنظرگرفته شده که سهم آستان قدس رضوی در این میان ۲۰ میلیارد ریال است.
هنری گفت:اجرای پروژه‌های منابع آبی در کلیه شهرستان‌ها با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال یکی دیگر از قراردادها بسیج سازندگی با آستان قدس رضوی بوده است.
وی با بیان اینکه یکی از پروژه های عمرانی که مربوط به محله های آسیب پذیر شهر است به نام طرح کرامت است، اظهار کرد:در این طرح ۴ میلیارد تومان پروژه مشترک با مشارکت سپاه و استان تعریف شده است.
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان کرد: در سال مالی ۹۶ اعتبار مجموع پروژه های عمرانی تفاهم شده با بسیج سازندگی استان ۱۵ میلیارد تومان است که تاکنون ۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان آن محقق شده است.
هنری یادآور شد:یکی از برنامه های بسیج سازندگی بحث اشتغال و توانمندسازی است که در این راستا سال گذشته به بیش از ۴ هزار و ۸۰۰ نفر آموزش کارآفرینی و اقتصاد مقاومتی، مشاغل خانگی و صنایع تبدیلی ارائه شده است.
وی عنوان کرد: به متقاضیان استان ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال پرداخت شده است که در این راستا ۴۳۵ کارگاه اشتغال در عرصه های مختلف نیز راه اندازی شده است.
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی اظهار کرد:: با همکاری قرارگاه جوادالائمه (ع) ۱۹۱ نفر از بهبود یافتگان اعتیاد آموزش مهارتی دیده و بیش از ۳۵۰ میلیون ریال تسهیلات حمایتی به متقاضیان اعطا شده است.
هنری گفت: در سال گذشته ۱۳ هزار و ۹۴۵ نفر در قالب ۹۲۰ گروه جهادی به مناطق محروم خراسان جنوبی اعزام شدند و در نوروز امسال نیز یک هزار و ۲۷۵ نفر در قالب ۷۳ گروه جهادی به مناطق روستایی و محروم اعزام شدند..
وی یادآور شد: ۲۲۷ گروه جهادی در خراسان جنوبی سطح بندی شده اند که در تابستان امسال نیز ۳ هزار و ۲۰۰ نفر در قالب ۲۱۷ گروه جهادی به مناطق محروم خراسان جنوبی اعزام می‌شوند.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۲۴/