با حضور وزیر ورزش و جوانان؛

۶۳ پروژه ورزشی در خراسان‌جنوبی افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود/ وجود ۹۳ پروژه ورزشی نیمه‌تمام در استان

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی گفت: طی سفر وزیر ورزش و جوانان به خراسان جنوبی، 63 پروژه ورزشی با مساحت 147 هزار و 100 متر مربع و اعتبار 82 میلیارد و 300 میلیون تومان افتتاح و کلنگ زنی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسن عزیزی مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی صبح امروز در نشست خبری از سفر دو روزه وزیر ورزش و جوانان به خراسان‌جنوبی خبر داد.
وی افزود: در این سفر دو روزه تعدادی از معاونان وزیر وی را همراهی خواهند کرد.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: برنامه های سفر وزیر ورزش و جوانان به خراسان جنوبی در دو موضوع برگزاری شورای اقتصاد مقاومتی در محل استانداری خراسان‌جنوبی و پروژه‌های ورزشی که شامل افتتاح و کلنگ است خواهد بود.
افتتاح و کلنگ‌زنی ۶۳ پروژه ورزشی در خراسان‌جنوبی
عزیزی عنوان کرد: طی سفر وزیر ورزش و جوانان به خراسان جنوبی، ۶۳ پروژه ورزشی با مساحت ۱۴۷ هزار و ۱۰۰ متر مربع و اعتبار ۸۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان افتتاح و کلنگ زنی خواهد شد.
وی اظهار کرد: تعداد ۵۲ پروژه با مساحت ۷۷ هزار و ۷۰۰ متر مربع و اعتبار ۴۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان افتتاح و ۱۱ پروژه ورزشی با مساحت ۶۹ هزار و ۴۰۰ مترمربع و اعتبار پیش‌بینی شده ۳۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان کلنگ‌زنی می‌شود.
مدیرکل ورزش و جوانان با بیان این‌که وزیر ورزش طی ۱۸ ماه گذشته برای چهارمین بار به خراسان‌جنوبی سفر می‌کند، گفت: با این تعداد پروژه افتتاحی و کلنگ زنی مجوع پروژه های افتتاحی و کلنگ زنی طی ۱۸ ماه گذشته به ۱۰۵ پروژه می‌رسد.
عزیزی اظهار کرد: با این تعداد پروژه افتتاحی و کلنگ زنی ۱۶۳ هزار مترمربع یه سرانه ورزشی استان افزوده می‌شود که در این راستا ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.
افتتاح ۲۹ خانه جوان و ورزش روستایی
وی از افتتاح ۴ خانه جوان در شهرهای بیرجند، سربیشه، سرایان و طبس و ۲۵ خانه ورزش روستایی خبر داد و افزود: خانه جوان بیرجند، مجموعه ورزشی زمین مینی گلف سایت دو هکتاری بیرجند، مجموعه ورزشی ناصری در کاشی نیلوفر، سالن ورزشی روستای دوست آباد سرایان، سالن ورزشی روستای غنی آباد و مجموعه فرهنگی ورزشی خیبر در طبس از جمله پروژه‌هایی است که توسط وزیر ورزش و جوانان افتتاح خواهد شد و سایر پروژه‌های شهرستانی توسط معاونان وزیر افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی اظهار کرد: یکی از مهمترین وجه سفر وزیر ورزش و جوانان به خراسان جنوبی توجه ویژه به بخش خصوصی است که بتوان از ظرفیت آن برای ارتقای سرانه ورزشی استفاده کرد.
عزیزی خاطرنشان کرد: ۵۰ درصد سرانه فضاهای ورزشی و سرپوشیده را ورزش و جوانان، ۳۵ درصد را دستگاه های دولتی و غیر دولتی و ۱۵ درصد را بخش خصوصی تامین می‌کند.
۹۳ پروژه ورزشی نیمه تمام/ ۱۱۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز
وی به وجود ۹۳ پروژه ورزشی نیمه تمام در استان اشاره کرد و گفت: هدف ما جلب نظر وزیر و جذب منابع مالی برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام ملی که بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، است. تلاش می‌کنیم بتوانیم با جذب اعتبار تمام پروژه‌های بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی که بیش از یک دهه از کلنگ زنی آن می‌گذرد را تا هفته دولت ۱۴۰۰ که پایان کار دولت نیز است به اتمام برسانیم.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: تعدادی از پروژه‌های نیمه تمام که بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد شامل سالن ورزشی بانوان سرایان، سالن ورزشی روستای تیغاب قاین، استخر سرپوشیده قاین و … است.
عزیزی عنوان کرد: اعتبار مورد نیاز برای اتمام پروژه های نیمه تمام ۱۱۰ میلیارد تومان است.
۱۱ پروژه مشارکتی
وی خاطرنشان کرد: در اغلب شهرستان‌های استان پروژه ورزشی افتتاح و کلنگ‌زنی خواهد شد که از ۶۳ پروژه افتتاح و کلنگ‌زنی ۱۱ پروژه در شهرستان‌های درمیان، نهبندان و سربیشه مشارکتی است و این تعداد پروژه با حضور مسئولان نهادهای حمایتی مربوطه از جمله بنیاد علوی و بنیاد برکت که مشارکت داشتند افتتاح خواهد شد.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی اظهار کرد: پروژه چمن مصنوعی استاندارد سرایان که یکی از چهار زمین چمن مصنوعی استاندارد استان است و ۱۲ سال از کلنگ زنی آن می‌گذرد در سفر وزیر ورزش و جوانان به خراسان‌جنوبی افتتاح می‌شود.
عزیزی خاطرنشان کرد: پروژه‌های کلنگ‌زنی شامل چمن مصنوعی، سالن ورزشی، فاز دوم مجموعه ورزشی ناصری در کاشی نیلوفر، کلنگ زنی سایت دو هکتاری مجموعه بند دره و … می‌شود.
افزایش سرانه ورزشی استان به ۴۵ سانتی مترمربع
وی خاطرنشان کرد: سرانه ورزشی استان از ۳۸ سانتی مترمربع به ۴۵ سانتی مترمربع افزایش یافته اما با سرانه کشور که یک مترمربع است فاصله داریم.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی گفت: برای سال آینده ایجاد پروژه‌های ورزشی، بحث بهسازی و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام ورزشی استان برنامه ریزی شده و در سال جاری به دلیل بحث کرونا پروژه‌هایی که مصوبات سفرهای شهرستانی استاندار سابق خراسان جنوبی بود پیگیری شده است.
اعطای مجوز تاسیس ۱۲۹ باشگاه ورزشی
عزیزی از اعطای مجوز تاسیس ۱۲۹ باشگاه ورزشی در استان خبر داد و افزود: برای اولین بار به بنگاه‌های اقتصادی استان مجوز فعالیت ورزشی داده شده است.
وی خاطرنشان کرد: یکی از برنامه سفر وزیر به شهرستان طبس برگزاری جلسه با اعضای سمن های ورزش و جوانان است.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان این‌که خانه جوانان استان ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اظهار کرد: این خانه جوانان در دو طبقه احداث و یکی از زیبا و مدرن‌ترین خانه جوانان کشور خواهد بود.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۱/ ۴