مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان‌جنوبی:

۶۴ میلیارد ریال اعتبار به کسب و کارهای فاوا در خراسان‌جنوبی تعلق گرفت

بهی گفت: تاکنون 64 میلیارد ریال اعتبار به کسب و کارهای فاوا در خراسان‌جنوبی در حوزه‌های مختلف تعلق گرفته است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مصطفی بهی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان‌جنوبی در جمع خبرنگاران از حمایت تسهیلاتی و فنی اعتباری کسب و کارهای نوپای حوزه فناوری اطلاعات، توسط این اداره کل خبر داد.
وی با اشاره به حمایت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات از شرکت‌های حوزه فاوا، افزود: این اداره کل با ارائه مشاوره و معرفی تسهیلات مالی در قالب تسهیلات وجوه اداره شده و حمایت‌های فنی اعتباری رایگان در قالب تسهیلات طرح بوم واره، از افراد، تیم‌های نوپا و شرکت‌های فعال حوزه فناوری اطلاعات استان، برای ایجاد اشتغال و توسعه کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات حمایت می‌کند.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان‌جنوبی بیان کرد: در همین راستا تاکنون در کارگروه تسهیلات وجوه اداره شده، با پرداخت تسهیلات ۶ طرح اشتغال‌زایی با اعتباری بیش از ۸ میلیارد ریال موافقت شده است.
بهی با معرفی طرح بوم واره به عنوان طرحی کم هزینه و ساده برای حمایت از توسعه کسب و کارها، عنوان کرد: در این طرح شرکت‌های نوپا و نوآور از خدمات حمایتی با اعتباری بیش از ۵۰۰ میلیون ریال بهره‌مند می‌شوند. این خدمات شامل خدمات میزبانی، پردازش و ذخیره ‌سازی، نرم‌افزارهای حسابداری و اداری، درگاه پرداخت اینترنتی، تبلیغاتی، حقوقی و انواع خدماتی که یک شرکت نوپا برای طی مسیر نیاز دارد، می‌شود.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان‌جنوبی اظهار کرد: شرکت‌های نوپا می‌توانند برای بهره‌مندی از این طرح به درگاه اینترنتی ایران نوآفرین به آدرس irannoafarin.ir مراجعه کنند.
وی ضمن اشاره به طرح ایجاد و توسعه اشتغال روستایی و عشایری گفت: از محل منابع این طرح، تاکنون با اجرای ۳۸ طرح و پرداخت بیش از ۲۰ میلیارد ريال تسهیلات اشتغال‌زايی به طرح‌های مبتنی بر فناوری اطلاعات موافقت شده است.
بهی افزود: همچنین تاکنون ۲۴ طرح توسعه باجه‌های پست بانک روستایی با اعتباری بیش از ۳۶ میلیارد ریال تصویب و به بانک عامل معرفی شده‌اند.
انتهای پیام/۱۲۷