مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی:

۶۹۶ حادثه دیده توسط امدادگران هلال احمر خراسان‌جنوبی امدادرسانی شدند

شهریاری گفت: 696 حادثه دیده از 24 فروردین ماه تاکنون توسط امدادگران هلال احمر خراسان جنوبی امدادرسانی شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدرحیم شهریاری مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌ جنوبی صبح امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با ورود سامانه بارشی اخیر به خراسان جنوبی از تاریخ ۲۴ فروردین ۹۹ تاکنون ۳۳ مورد حادثه در استان به وقوع پیوسته که ۲۲ مورد سیل و آبگرفتگی ۶ مورد شهری ۳ مورد جاده ای و دو مورد حادثه کوهستان بوده است.
وی با بیان اینکه در مجموع در این ایام به ۶۹۶ حادثه‌دیده امدادرسانی شده است، بیان کرد: از مجموع حادثه دیدگان تعداد ۶۸۱ نفر در حوادث سیل و آبگرفتگی، ۹ نفر در حوادث جاده‌ای، چهار نفر در حوادث شهری و دو نفر در حادثه کوهستان امداد رسانی شدند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: همچنین ۶۴ نفر در منطقه عشایری چشمه خانم شهرستان فردوس اسکان اضطراری یافتند که به این افراد ۱۶ چادر، ۳۷ تخته پتو، ۸۰ کیلو نایلون و دیگر اقلام زیستی تحویل شد.
وی یادآور شد: ۱۳۸ نیروی عملیاتی در قالب ۵۱ تیم با به‌کارگیری ۲۶ دستگاه آمبولانس و ۲۵ دستگاه خودروی نجات به محل حوادث اعزام شدند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌ جنوبی گفت: بیشتر حوادث در شهرستان زیرکوه رخ داده که در این شهرستان به ۴۹۲ نفر آسیب دیده امدادرسانی شده است.
انتهای پیام/ ۱۳۲