معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌جنوبی مطرح کرد

۷ مهرماه زمان برگزاری همایش تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس خراسان‌جنوبی / ایجاد انسجام و هماهنگی در همایش تجلیل از پیشکسوتان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌جنوبی گفت: امروز وظیفه ما ایجاد انسجام و هماهنگی در همایش تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس و برگزاری برنامه هایی درخور شان آنها است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، ناصر خوش خبر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی ظهر امروز در شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، اظهار کرد: رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس بدون هیچ چشم داشتی از کشور دفاع کردند و تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس تنها کاری است که می‌توان برای این بزرگواران انجام داد و باید مورد توجه تمام دستگاه ها باشد.
وی افزود: امروز وظیفه ما ایجاد انسجام و هماهنگی در همایش تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس و برگزاری برنامه هایی درخور شان آنها است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد:از اهداف برگزاری این همایش آشنایی نسل جوان با گفتمان دفاع مقدس، تزریق روحیه رزمندگی، ایثار و شهادت به این نسل است.
خوش‌خبر با بیان اینکه کار در حوزه فرهنگی از ظرفیت خاصی برخوردار بوده، افزود: اهل فن باید با نگاه به اهداف انقلاب اسلامی در این زمینه فعالیت کنند.
وی با بیان اینکه نمی‌توان برای جامعه نسخه واحد پیچید، تاکید کرد: اجرای برنامه های فرهنگی به ویژه دفاع مقدس باید جوانان را جذب کند. لذا از دستگاه‌ها درخواست می‌شود از اجرای برنامه‌هایی که موجب دلسردی مردم می شود پرهیز کنند.
محمدرضا فخرمدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه، اظهار کرد: حدود دو سال قبل ستاد نکوداشت پیشکسوتان جهاد و مقاومت با هدف توجه بیشتر به این افراد تشکیل شده است.
وی افزود: پیشکسوتان دفاع مقدس از گنجینه های عظیم و میراث هایی گرانبها هستند که باید ارج نهاده شوند.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی با بیان اینکه همایش تجلیل از پیشکسوتان جهاد مقاومت و نیروهای مسلح هفتم مهرماه در استان برگزار می‌شود، عنوان کرد: ۳۰ پیشکسوت، سه خانواده شهدا، یک هنرمند، یک نفر از زنان پیشکسوت دفاع مقدس، یک نفر از روحانیت و یک پزشک فعال در دفاع مقدس در این همایش تجلیل خواهند شد.
فخر اظهار کرد: مقام معظم رهبری در مورد توجه به پیشکسوتان دفاع مقدس بسیار تاکید داشته اند. لذا توجه به تجربه ها و خاطره های این قشر می‌تواند در انتقال مفاهیم دفاع مقدس به نسل جدید بسیار اثر گذار باشد.
وی خاطرنشان کرد: امنیت کنونی جامعه مرهون تلاش های شهدا، رزمندگان و آزادگان دفاع مقدس است.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی با بیان اینکه هفته دفاع مقدس نزدیک است، گفت: رژه نیروهای مسلح و به نمایش گذاشتن قدرت صنعتی و دفاعی کشور از مهمترین برنامه های هفته دفاع مقدس است و همچنین تقدیر از سربازان و مرزداران، عطر افشانی مزار شهدا، حضور در نماز جمعه و تجلیل از رزمندگان و جهادگران دفاع مقدس از دیگر برنامه های پیش بینی برای هفته دفاع مقدس در استان است.
حجت‌الاسلام احمد رضایی مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی نیز در این جلسه، اظهار کرد: در تجلیل از رزمندگان و گنجینه های دفاع مقدس گاها از قشرهای خاکستری غفلت می‌کنیم.
وی با بیان اینکه همیشه دشمن در فضای مجازی از ما جلوتر است، افزود: امروزه باید فضای مجازی ویژه دیده شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی عنوان کرد: لازم است ساعتی از کلاس های درس دانش آموزان و دانشجویان را به مباحث دفاع مقدس اختصاص داد.
رضایی خاطرنشان کرد: همچنین به نمایش گذاشتن فیلم در بین مردم جذابیت خاصی دارد بنابراین باید پخش فیلم های کوتاه در مدارس و مساجد توسعه پیدا کند.
وی اظهار کرد: باید بسیاری از برنامه های فرهنگی برای اقشار خاص در مناطق خاص برگزار شود چراکه بسیاری از افراد در روستاها تجربه های زیادی از دفاع مقدس دارند که باید مورد توجه و استفاده قرار گیرد.
انتهای پیام/۱۲۷