معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌جنوبی:

۷۰ درصد اصناف خراسان‌جنوبی گواهی سلامت دریافت کردند

عابدی گفت: بر اساس آخرین آماری که دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اعلام کرده تاکنون ۷۰ درصد اصناف خراسان جنوبی در سامانه ثبت نام و گواهی سلامت دریافت کردند.

به گزارش خاورستان، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی مشیرالحق عابدی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌جنوبی در برنامه زنده تلویزیونی” شب های زعفرانی” شبکه خاوران، اظهار کرد: مهلت ثبت نام اصناف برای دریافت کد بهداشتی قابل تمدید نیست.
وی افزود: بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی، صاحبان حرف و مشاغل کم خطر می‌بایست به سامانه salamat. gov. ir مراجعه کرده، کد بهداشتی و گواهی سلامت دریافت نمایند.
هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به مهلت یک هفته‌ای تعیین شده برای دریافت کد بهداشتی، ادامه داد: این بازه زمانی از روز جمعه ۲۲ فروردین ماه آغاز شده و تا ساعت ۲۴ پنجشنبه ۲۸ فروردین ماه (امروز) ادامه دارد.
عابدی عنوان کرد: این مهلت یک هفته‌ای ساعت ۲۴ امروز پنجشنبه به اتمام می‌رسد و قابل تمدید نیست.
۷۰ درصد اصناف خراسان‌جنوبی گواهی سلامت دریافت کردند
وی اظهار کرد: بر اساس آخرین آماری که دانشگاه علوم پزشکی اعلام کرده تاکنون ۷۰ درصد اصناف در این سامانه ثبت نام کرده و گواهی سلامت را دریافت نموده‌اند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌جنوبی نشان کرد: با توجه به این‌که تأکید شده گذر از این مرحله و رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط اصناف از مراحل طرح فاصله‌گذاری هوشمند است و در قطع زنجیره کرونا تأثیر بسزایی دارد، لذا همه صاحبان مشاغل کم خطر مکلف به تمکین از این قانون می‌باشند.
عابدی تأکید کرد: به جهت اهمیت موضوع و حفظ سلامت جامعه، از امروز نظارت‌ها جدی‌تر خواهد بود و با اصنافی که به هر دلیلی بدون دریافت کد، فعالیت خود را از سر گرفته‌اند، برخورد خواهد شد.
وی افزود: واحد صنفی افراد خاطی و کسانی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، به مدت یک ماه پلمپ خواهد شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌جنوبی از همراهی اصناف با طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تشکر کرد و گفت: خراسان‌جنوبی به جهت همراهی همه اقشار مردم از استان‌های پیشرو در طرح فاصله گذاری اجتماعی بوده است.
عابدی افزود: در این مرحله نیز قطعاً همراهی اصناف و مردم را خواهیم داشت.
انتهای پیام/۱۲۷