معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌جنوبی:

۷۰۱ پروژه خراسان‌جنوبی در مناطق مرزی عملیاتی می‌شود

خوش خبر گفت: از مجموع پروژه‌های هفته دولت، ۷۰۱ مورد در مناطق مرزی استان اجرایی و عملیاتی می‌شود.

به گزارش خاورستان، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان‌جنوبی ناصر خوش‌خبر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌جنوبی در حاشیه مراسم افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های هفته دولت در شهرستان بیرجند در جمع خبرنگاران گفت: از مجموع پروژه‌های هفته دولت، ۷۰۱ مورد در مناطق مرزی استان اجرایی و عملیاتی می‌شود.
وی تأکید کرد: این اقدامات و برنامه‌ها در راستای تقویت امنیت و ماندگاری جمعیت در مناطق مرزی، صورت می‌گیرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌جنوبی بیان کرد: در هفته دولت امسال، یک‌هزار و ۵۱۵ پروژه با اعتباری بیش از ۴ هزار و ۴۰۲ میلیارد تومان افتتاح و کلنگ زنی می‌شود.
خوش‌خبر عنوان کرد: ۳۱ درصد پروژه‌ها شامل ۳۰۲ مورد در مناطق شهری و ۶۷ درصد آنها به تعداد ۷۷۸ مورد نیز در مناطق روستایی اجرا می‌شوند.
وی تأکید کرد: با وجود مشکلات عدیده ناشی از تحریم‌های ظالمانه دشمنان و محدودیت‌های متأثر از این اتفاق، برنامه‌های هفته دولت امسال، به لحاظ کمی و کیفی بسیار پربازده و مطلوب ارزیابی می‌شوند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌جنوبی گفت: از مجموع پروژه‌های پیش‌بینی شده برای این ایام، یک‌هزار و ۸۰ طرح به بهره‌برداری می‌رسند و ۴۳۵ طرح نیز با اجرای مراسم کلنگ زنی، وارد فاز اجرا می‌شوند.
خوش خبر با تأکید بر این که همه دستگاه‌های اجرایی برای این ایام افتتاح یا کلنگ‌زنی پروژه‌هایی را در برنامه دارند، خاطرنشان کرد: شرکت گاز به لحاظ تعداد پروژه‌ها و حجم اعتبار هزینه شده برای اجرای آنها، از دیگر دستگاه‌ها پیشی گرفته است.
وی گفت: شرکت گاز با هزینه کرد اعتباری بیش از ۵۶۸ میلیارد تومان،افتتاح و کلنگ زنی تعداد ۶۰۲ پروژه را در برنامه دارد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌جنوبی مردم را پشتوانه اصلی نظام و دولت خواند و تأکید کرد: پروژه‌هایی که در این ایام افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شوند، در پاسخ به مطالبات شهروندان در دستور کار دستگاه‌های اجرایی و مدیران استان قرار گرفته است.
خوش‌خبر همچنین در مراسم آغاز عملیات اجرایی پهنه علم و فناوری (دره امیریه) دانشگاه بیرجند که با حضور رئیس و اعضای شورای دانشگاه بیرجند و رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در محل پردیس کشاورزی و منابع و محیط زیست دانشگاه برگزار شد، خاطرنشان کرد: اجرای چنین پروژه‌هایی در تمام عرصه‌ها، پیوستگی بین دانایی و مهارت را به همراه دارد.
وی ادامه داد: فردی که وارد دانشگاه می‌شود در سایه استفاده از فضاهای کاربردی، با اعتماد به نفسی که ناشی از مهارت است، فارغ التحصیل می‌شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی پهنه علم و فناوری دانشگاه بیرجند، متذکر شد: اگر اهداف این گونه پروژه‌ها به خوبی محقق شود، این استان جهش بسیار خوبی را در عرصه محرومیت زدایی و رسیدن به میانگین‌های کشوری در تمام ابعاد خواهد داشت.
خوش‌خبر، دانشگاه بیرجند را محوری‌ترین دانشگاه استان خواند و گفت: این دانشگاه بر روی تمام حوزه ها اثرگذار است.
وی تأکید کرد: از توان و ظرفیت این دانشگاه می‌توان در زمینه‌های مختلف استفاده نمود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌جنوبی بیان کرد: در طول هفته دولت، یک‌هزار و ۵۱۵ پروژه در سطح استان افتتاح و کلنگ زنی می‌شود که حدود ۷۰ درصد آنها در مناطق روستایی و کم برخوردار عملیاتی می شوند.
انتهای پیام/۱۲۷