نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی:

۸ سال دفاع مقدس درس فراموش نشدنی به ابرقدرت‌ها آموخت

آیت الله عبادی گفت: این‌که می‌بینید امروز همه کشورهایی که با ادعای آنچنانی خودشان را هنوز ابرقدرت می‌دادند اما محتاطانه در مقابل ایران عمل می کنند به این دلیل است که 8 سال دفاع مقدس در فراموش نشدنی به آنها آموخت.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند صبح امروز در دیدار با فرماندهان نیروهای مسلح مستقر در خراسان جنوبی به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس اظهار کرد: امر خدا چه تکوینی که در نظام خلقت است و چه تشریعی که در دین و شریعت است، امر به عدل است؛ یعنی هر چیزی بر اساس هدفی آفریده شده است.
وی با اشاره به این‌که بعثت همه پیامبران الهی اقامه عدل بوده، افزود: همه چیز تحت قانون عدل اداره می‌شود و اگر انسان بخواهد به کمال برسد شرط آن عمل به عدل است.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی تصریح کرد: همواره در طول تاریخ و از زمان قابیل تا به امروز ظلم بوده و هست اما باید توجه داشت که هیچگاه نباید تسلیم ظلم شد.
آیت الله عبادی ادامه داد: فرق منظلم با مظلوم در این است که منظلم، تن به ظلم می‌دهد اما مظلومیت شرف است زیرا پای حق خودش ایستاده و از آن دفاع کرده و این در نزد خدا ماجور است.
وی با بیان این‌که تن دادن به ظلم، عین ظلم است، گفت: همواره در طول تاریخ دو قشر آفت جوامع بشری بوده‌اند، یک قشر انسان‌های متکبر، خودخواه و خودبزرگ بین که دم از خدایی زدند و دیگر کسانی که در مقابل آنها کوتاه آمدند که این بدترین ننگ است.
امام جمعه بیرجند مطرح کرد: ارزش دفاع مقدس از نظر ارزش‌های قرآنی، وحیانی، انسانی و الهی تشخیص داده می‌شود، زیرا مردم ایران اسلامی در یک شرایط نابرابر در مقابل ستم ستمگران و استعمار جهانخواران و سیستم‌های فاسد قیام کرده و ایستادند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: قیام مردم ایران اسلامی به این معنی بود که در مقابل شرق و غرب که در حال نابودی اسلام بودند، بایستند.
وی اظهار کرد: جنگ ایران و عراق، ظاهرش این بود که بعثی‌های همراه با صدام در حال جنگ با ما هستند اما باطن آن اینگونه نبود زیرا شوروی، کشورهای اروپایی و آمریکا در حال جنگ با ما بودند.
آیت الله عبادی با بیان این‌که هر کشوری بعد از انقلاب در آن شرایط جابجایی، برای جنگ آمادگی ندارد، افزود: بعد از این‌که صدام در تلوزیون قرارداد الجزایر را پاره و حکم حمله داد و در مصاحبه خود نیز گفت که من یک هفته دیگر در تهران با شما مصاحبه خواهم کرد، تمام دنیا این صحنه‌‍ها را می‌دیدند اما سازمان‌های بین المللی بعد از هشت سال گفتند که ابتدا باید مشخص شود آغاز کننده جنگ چه کسی بوده است.
امام جمعه بیرجند گفت: در جنگ علیه ایران هدف دشمنان این بود که به مانند تاریخ گذشته ایران و بسیاری از مناطق دنیا، سلطه‌ای حاصل شود اما بعد از ۸ سال دیدند که مسئله به گونه‌ای دیگر رقم می خورد و به این نتیجه رسیدند و گفتند که آن کسی که قرارداد الجزایر را پاره کرده و آغاز کننده جنگ بوده، صدام است.
۸ سال دفاع مقدس درس فراموش نشدنی به ابرقدرتها آموخت
وی با اشاره به این‌که دفاع مقدس برای ۸ سال نیست بلکه برای ۸ قرن است، گفت: این‌که می‌بینید امروز همه کشورهایی که با ادعای آنچنانی خودشان را هنوز ابرقدرت می‌دادند اما محتاطانه در مقابل ایران عمل می کنند به این دلیل است که ۸ سال دفاع مقدس در فراموش نشدنی به آنها آموخت.
آیت الله عبادی مطرح کرد: خداوند روح پاک رزمندگان و شهدا را مورد رحمت خود قرار دهد و جان جانبازان، آزادگان و نیروهای مسلح را که این افتخار ۸ سال دفاع مقدس را در کنار مردم و برای خدا و مردم انجام دادند، حفظ کند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: ارزش دفاع مقدس و نقش شهدا، جانبازان و نیروهای مسلح در آینده‌های دور مشخص خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه منظلم بودن ننگ است، گفت: استعمارگران با حکومت‌های ننگین خود مانع دفاع مردم از خود، دین، حیثیت، عقیده و کشور خود می‌شوند به گونه‌ای که برخی از کشورها را گاو شیرده خود می‌نامند.
رسیدن به اوج کمال انسانیت ملت ایران در ۸ سال دفاع مقدس
آیت الله عبادی اظهار کرد: مردم ایران اسلامی در جنگ ۸ سال دفاع مقدس نه تنها امتیازی به دشمنان ندادند بلکه به اوج کمال انسانیت رسیدند زیرا کسب شهادت سرمایه گزاری برای ابد است و این آرزوی هر انسان آزاده و عارفی است.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با اشاره به این‌که بوسه زدن بر دستان نیروهای مسلح مایه افتخار است، گفت: امروز رهبر فقیه، متعهد، عارف و عالم دین، می‌گویند که من بر دست و بازوی نیروهای مسلح، بسیج مردمی و جبهه های ایمانی بوسه می زنم و بر این بوسه زدن افتخار می‌کنم.
وی افزود: درس دفاع مقدس، درسی است که نه تنها کشور ما بلکه دنیا باید از آن درس عبرت بگیرد تا ملت‌های مستضعف در کنار یکدیگر قرار گیرند و دست جهانخواران را کوتاه کنند.
امام جمعه بیرجند یادآور شد: این شما نیروهای مسلح بودید که بعد از ۲۰۰ سال چنین معجزه‌ای را رقم زدید و امروز مشاهده می‌کنید در دنیا کار شما به عنوان افکار عمومی جهان درآمده است.
آیت الله عبادی خاطر نشان کرد: اگرچه سطه‌های استعمارگران زیاد است اما در خیابان‌های واشنگتن، برلین لندن و فرانسه، مردم حرف شما را که در چهل سال قبل زده‌اید، فریاد می‌زنند.
وی تصریح کرد: در روایات آمده است که انقلابی قبل از ظهور حضرت مهدی(عج) شکل خواهد گرفت که زمینه سازی ظهور را بر عهده دارد.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: شما سدی را شکسته‌اید که در شرق و غرب عالم به عنوان یک تفکر درآمده است که در این جهت باید دست ستمگران و استعمارگران کوتاه شود.
کربلا سمبل مبارزه با ستم است
آیت الله عبادی افزود: هر ساله در روز اربعین مردم از کشورهای مختلف و با آیین‌های متفاوت به سمت کربلا می‌آیند و آن به این معنی است که کربلا سمبل مبارزه با ستم است و این تفکر تشیع است که همه دنیا به سمت آن سوق پیدا می کنند.
وی عنوان کرد: امسال اگرچه حضور فیزیکی در خاک کربلا به خاطر رعایت مسائل بهداشتی در مبارزه با ویروس کرونا وجود ندارد، اما امسال مراسم اربعین از هر سالی باشکوه‌تر برگزار خواهد شد زیرا کربلا همه جا را فرا خواهد گرفت و کُلُّ أرضٍ کَربَلا خواهد شد.
امام جمعه بیرجند با اشاره به این‌که مردم در دهه اول محرم در شکوه عاشورا و رعایت امور بهداشتی خوش درخشیدند، بیان کرد: مسلما اربعین امسال ویژگی خاصی خواهد داشت که امیدواریم همه اینها زمینه آماده شدن جهان برای اجرای عدل و ظهور صاحب عدل، حضرت مهدی(عج) باشد.
آیت الله عبادی گفت: خداوند متعال به شما طول عمر و توفیق عنایت کند تا در لشکر عدالت خواه حضرت صاحب الزمان(عج) حضور داشته باشید.
سرتیپ دوم محمود محمودی فرمانده ارشد نظامی آجا در خراسان‌جنوبی و فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۳۰ نزاجا مستقر در استان نیز در این دیدار ضمن گرامی‌داشت آغاز هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: هشت سال جنگ تحمیلی و دفاع از کشور روحیات مردم ایران را به سرمایه‌هایی برای کشور تبدیل کرده است.
وی افزود: هشت سال دفاع مقدس به مردم ایران درس وحدت، اتحاد، خودباوری و هزاران مسئله دیگر آموخت.
فرمانده ارشد نظامی آجا در خراسان‌جنوبی بیان کرد: امروزه ملت ایران از دستاوردها و تجربه‌های دوران دفاع مقدس استفاده می‌کنند.
انتهای پیام/۱۲۷