معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی:

۸۰ میلیارد تومان از مطالبات دامداران و مرغداران استان پرداخت شد

اشرفی از پرداخت 80 میلیارد تومان از مطالبات مرغداران و دامداران استان با پیگیری مجموعه جهاد کشاورزی و شرکت امور دام استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، جواد اشرفی با اعلام این خبر در کارگروه تنظیم بازار استان خاطر نشان کرد: در حال حاضر به مرغدران و دامدارانی که گوشت تحویل شرکت پشتیبانی امور دادم داده‌اند، هیچ گونه بدهی نداریم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه در حال حاضر دولت کار خرید مرغ آرین را به عنوان یک نژاد ملی در دستور کار دارد، بیان کرد: شرکت پشتیبانی امور دام هر هر کیلو مرغ را ۶۴ هزار و ۵۰۰ تومان خریداری خواهد کرد.

وی با انتقاد از وضعیت نامناسب توزیع دارو در داروخانه‌‌ های استان، گفت: نظارت‌ها در این خصوص باید افزایش یابد.

اشرفی خاطرنشان کرد: پیگیری‌ها و نظارت‌ها به صورت مستمر انجام شود تا در استان مشکلی در زمینه روغن موتور نداشته باشیم.

وی به اداره‌ کل صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف استان مأموریت داد تا با همکاری جهاد کشاورزی به صورت ویژه در زمینه نظارت خبازی‌ها ورود پیدا کنند و با تخلفات مربوطه برخورد نمایند.

به گفته وی؛ این امکان وجود دارد که برای نانوایی‌هایی که به دلیل کیفیت نان، مشتری بیشتری دارند، سهمیه تشویقی آرد در نظر گرفته شود.

معاون اقتصادی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه پنج هزار تن جوی مدت‌ دار برای عشایر استان تأمین شده، تصریح کرد: برای مابقی دامداران استان هم نهاده تلفیقی تأمین شده که به زودی توزیع خواهد شد.

اشرفی با اشاره به وجود ۲۴ تن مرغ منجمد در استان، از شرکت پشتبانی امور دام خراسان جنوبی خواست در صورت نیاز این حجم از مرغ را در اختیار مراکز آموزشی، مدارس، پادگان‌ ها، مراکز نظامی، زندان‌ها و دانشگاه‌ها قرار دهد.

انتهای پیام/۱۰