فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان‌جنوبی:

۹۲ میلیارد تومان تسهیلات در رزمایش کمک مومنانه پرداخت شده است/ آزاد سازی ۹۶ زندانی جرایم غیرعمد

سردار قاسمی گفت: ۱۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض و ۹۲ میلیارد تومان تسهیلات در مرحله سوم از رزمایش کمک‌های مومنانه به نیازمندان استان خراسان جنوبی کمک شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان‌جنوبی ظهر امروز در مرحله سوم کمک‌های مومنانه با محوریت کمک به اشتغال در روستای گازار، اظهار کرد: جهش تولید برای ایستادگی در برابر دشمن بوده تا بتوانیم پنجه در پنجه استکبار بجنگیم همانگونه که طی ۴۰ سال گذشته پوزه استکبار را به خاک مالیدیم، پنجه استکبار را نیز به خاک می‌مالیم.
وی افزود: امروز به دلیل فداکاری شهدا، ایران در سطح دنیا می‌درخشد و شهدا در برابر استکبار و جنایت‌های دشمن ایستادند تا عزت و استقلال انقلاب حفظ شود.
فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان‌جنوبی بیان کرد: راه امام خمینی (ره) و مسیر حق زنده است امروز مقام معظم رهبری پرچم انقلاب را به دست گرفته و مردم نیز پشت ولایت فقیه برای رسیدن به قله‌های کرامت و انسانیت تلاش می‌کنند.
سردار قاسمی با بیان این‌که شأن ما مسئولان خدمت به مردم بوده و اگر نتوانیم در این امر موفق باشیم، بیهوده در یک دستگاه حضور داریم، عننوان کرد: امروز با اتحاد و انسجام خدمت‌رسانی به مردم اوج گرفته و گروه‌های جهادی فنی و اشتغال‌زا در مناطق روستایی خدمات مطلوبی ارائه می‌کنند.
وی افزود: اصل و مبنای انقلاب فرهنگی بود اما در بعد اقتصادی و اجتماعی خدمات خوبی داشته و دشمن به دنبال فراموشی مردم از انقلاب اسلامی، الهی و معنوی است.
فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان‌جنوبی گفت: به برکت انقلاب اسلامی استکبار را از خاک کشور بیرون کردیم اما دشمنان در صدد نفوذ دوباره هستند؛ دشمن همه طرح‌های جنگی، نظامی، کودتا و سیاسی را علیه انقلاب اجرا کرد اما موفق نبوده است.
سردار قاسمی گفت: جنگ کنونی دشمن با کشور ایران جنگ اقتصادی است؛ تحریم‌های اقتصادی در ۱۰ سال اخیر به اوج رسیده اما در حال حاضر دشمن خودش از درون در حال فروپاشی است.
وی تصریح کرد: اشتغال، تولید و راه اندازی کارگاه‌های تولیدی برای مقابله با جنگ اقتصادی دشمن است اگرچه جنگ هشت ساله دفاع مقدس بسیار دشوار بود اما جنگ اقتصادی کنونی به مراتب سخت‌تر است.
فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان‌جنوبی با بیان این‌که اگرچه دشمن راه صادرات ایران را سد کرده، افزود: اما ما ساکت نبودیم و از مرزهای زمینی و دریایی به راه خود ادامه داده و تسلیم نمی‌شویم.
سردار قاسمی در مورد رزمایش کمک‌های مومنانه، اظهار کرد: گام سوم رزمایش کمک‌های مومنانه از هفته وحدت آغاز شده و تا عید ادامه دارد.
مرحله چهارم گام سوم کمک‌های مومنانه در اسفند ماه
وی از مرحله چهارم گام سوم کمک‌های مومنانه در اسفند ماه خبر داد و گفت: خیران، مردم، بسیج و دستگاه‌های خدمت رسان در اجرای این رزمایش و لبیک به فرمایش رهبری اقدامات مطلوبی انجام داده‌اند.
فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در مرحله سوم از گام سوم کمک‌های مومنانه ۱۰۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان خدمت در سطح استان به مردم ارائه می‌شود.
سردار قاسمی عنوان کرد: از ابتدای بهمن ماه تاکنون ۱۸ هزار و ۱۹۱ بسته معیشتی در استان توزیع شده. همچنین یک‌هزار و ۴۹۱ دست کفش و لباس، ۲۳۵ مورد لوازم زندگی و ۵۱۲ کارت هدیه بین نیازمندان توزیع شده است.
وی خاطرنشان کرد: توزیع ۲۳ هزار و ۶۶۵ پرس غذای گرم بهداشتی، توزیع ۱۴ هزار و ۹۶۴ کیلوگرم گوشت قربانی، توزیع ۲۵ هزار و ۶۹۲ بسته بهداشتی، توزیع هزار و ۳۰۰ مورد دارو و تجهیزات پزشکی بین افراد آسیب دیده از کرونا از دیگر اقدامات انجام شده در راستای رزمایش کمک مومنانه است.
آزاد سازی ۹۶ زندانی جرایم غیر عمد
فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان‌جنوبی گفت: طی دی و بهمن ماه، ۹۶ زندانی جرایم غیر عمد در استان آزاد شدند و توزیع ۹۰۸ سری جهیزیه، ایجاد ۷۸۳ کارگاه تولیدی و ایجاد یک‌هزار و ۷۹۶ اشتغال مستقیم و غیر مستقیم از دیگر اقدامات انجام شده است.
سردار قاسمی از پرداخت یک‌هزار و ۲۲۹ فقره تسهیلات اشتغالزایی و ۲۰ فقره تسهیلات مسکن در بهمن ماه سال جاری خبر داد و افزود: دو هزار و ۴۰۱ بسته لوازم‌التحریر و یک‌هزار و ۱۹۶ تبلت و وسایل کمک آموزشی توزیع و ۲۲۴ وام قرض‌الحسنه به متقاضین پرداخت شده است.
وی خاطرنشان کرد: در مجموع ۱۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض و ۹۲ میلیارد تومان تسهیلات در این مرحله از رزمایش کمک‌های مومنانه به نیازمندان استان کمک شده است.
فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان‌جنوبی اظهار کرد: با توجه به این‌که در این مرحله از رزمایش کمک مومنانه به بحث اشتغال توجه شده در این راستا با همکاری افراد و بانک‌ها حدود ۲۵۰ نفر موفق به دریافت تسهیلات از بانها شده و حدود یک هزار و ۷۹۰ نفر افرادی هستند که در بهمن ماه شاغل شدند.
سردار قاسمی افزود: بحث اشتغال ادامه داشته و در سالهای آینده به آن توجه بیشتری خواهد شد چراکه نوع خدمت رسانی با گذشته تفاوت کرده است.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۱/ ۴