مدیر زراعت جهادکشاورزی خراسان‌جنوبی:

۹۳ درصد مطالبات گندم کاران خراسان‌جنوبی پرداخت شد

حسینی گفت: تاکنون ۹۳ درصد مطالبات گندم‌کاران استان خراسان‌جنوبی پرداخت شده است.

سید مجتبی حسینی مدیر زراعت جهادکشاورزی خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: تاکنون ۹۳ درصد مطالبات گندم‌کاران استان خراسان‌جنوبی پرداخت شده است.
وی افزود: همچنین۴۵۷ میلیارد و ۲۸۴ میلیون ریال از بهای گندم کشاورزان به حسابشان واریز شده است.
مدیر زراعت جهادکشاورزی خراسان‌جنوبی بیان کرد: عملیات خرید تضمینی گندم از هفتم خرداد در استان آغاز شد و تا روز گذشته ۱۹ هزار و ۷۷۳ تن محصول گندم مازاد تولیدی کشاورزان استان، خریداری و تحویل سیلو شده است
حسینی عنوان کرد: گندم کشاورزان در قالب ۶ هزار و ۳۶۹ محموله تحویل مراکز خرید تضمینی استان شده است.
وی اظهار کرد: تاکنون بهای چهار هزار و ۸۲۹ محموله پرداخت شده و مطالبات ۷۷۰ محموله دیگر به میزان ۳۵ میلیارد و ۹۷۳ میلیون ریال نیز به‌زودی پرداخت خواهد شد.
افزایش ۶۱ درصدی خرید تضمینی گندم نسبت به سال گذشته
مدیر زراعت جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: میزان خرید تضمینی گندم استان ۶۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال زراعی گذشته افزایش داشته و برنامه خرید گندم همچنان تا پایان شهریور امسال ادامه خواهد داشت.
حسینی با بیان این‌که از کشاورزان تقاضا داریم با عنایت به اهمیت و حساسیت محصول گندم در سبد غذایی خانوار، تا پیش از اتمام فصل خرید و مهلت فعالیت مراکز خرید تضمینی، نسبت به تحویل محصول مازاد تولیدی خود به چرخه خرید تضمینی اقدام کنند، بیان کرد: در حال حاضر ۱۶ مباشر خرید و ۲ انبار ملکی متعلق به اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان برای تحویل محصول گندم کشاورزان در استان فعال است.
وی افزود: در سال زراعی ۹۹-۹۸، کاشت پاییزه غلات در سطح ۱۸ هزار و ۶۰ هکتار گندم و ۲۰ هزار و ۴۳۵ هکتار جو در استان انجام شده است.
مدیر زراعت جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: عملیات برداشت مزارع از نیمه اردیبهشت امسال در مزارع جو شهرستان طبس آغاز شد و اواخر مرداد ماه ۹۹ با مزارع گندم شهرستان درمیان خاتمه یافت.
حسینی عنوان کرد: از مجموع سطح زیر کشت غلات، حدود ۱۳۰ هزار تن محصول گندم و جو در سطح استان تولید شده است.
انتهای پیام/۱۲۷