۹۵ هزار فرهنگی واجد شرایط بازنشستگی هستند/ افزایش حقوق نیروهای خدماتی در قالب اضافه‌کار

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش‌ و پرورش گفت: در حال حاضر 95 هزار فرهنگی واجد شرایط بازنشستگی هستند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، ناصر سلیمان‌زاده رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش‌ و پرورش درباره تعداد فرهنگیانی که امسال بازنشسته می‌شوند، اظهار کرد: در حال حاضر ۹۵ هزار فرهنگی واجد شرایط بازنشستگی داریم اما تعدادی از این دسته از فرهنگیان، مدرک فوق لیسانس و دکتری دارند و می توانند تا ۳۵ سال به خدمت ادامه دهند.
وی با بیان اینکه برخی فرهنگیان در آستانه بازنشستگی، شرایط استمرار خدمت را دارند و علاقه‌مند هم هستند که ادامه خدمت دهند، افزود: پیش‌بینی می‌کنیم که ۵۰ تا ۶۰ درصد فرهنگیان در آستانه بازنشستگی، استمرار خدمت داشته باشند.
سلیمان‌زاده درباره وضعیت حقوقی نیروهای نیروهای خدماتی، گفت: برای افزایش حقوق این گروه تلاش‌های خوبی صورت گرفت اما به علت مشکلاتی که ضوابط و قوانین بود، امکان افزایش حقوق در احکام کارگزینی وجود نداشت.
وی ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه کمک کرد و بودجه‌ای را تخصیص داد و مبلغی را به عنوان اضافه کار به آنها پرداخت کردیم که امیدواریم استمرار یابد و ماه‌های دیگر هم پرداخت شود تا زمانی که مشکل حکم برطرف و وضعیت معیشتی این گروه هم بهبود یابد.
رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش‌ و پرورش درباره بازگشایی مدارس نیز گفت: برای بازگشایی مدارس، پروتکل‌های بهداشتی باید رعایت شود و در این راستا سناریوهای مختلفی طراحی شده است و قرار نیست همه در یک روز وارد مدرسه شوند.
وی افزود: دانش‌آموزان گروه بندی شده و معلمان بر اساس ضوابط تدریس می‌کنند. دوماه به بازگشایی داریم و آخرین تصمیمات در شهریور ماه اتخاذ می‌شود که مدارس باید با چه آیتم‌ها و پیش‌فرض‌هایی را بازگشایی کنند.
منبع: فارس
انتهای پیام/۱۰