مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی:

۹۵۰ گروه جهادی محله محور در خراسان‌جنوبی فعالیت دارند/ تکمیل ۲۳۵ پروژه طی تابستان

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: 950 گروه جهادی محله محور در استان فعالیت دارد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی بعد از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: تعداد جهادگران تابستان امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد در استان افزایش داشته که این نشان از توجه جهادگران به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اردوهای جهادی و تلاش برای رفع محرومیت است.
وی افزود: در خراسان جنوبی سه نوع گروه جهادی فعالیت دارد که یک نوع گروه‌های جهادی شناسنامه‌دار هستند که براساس شرایط و ضوابط خاص برای آنها شناسنامه صادر می‌شود و تاکنون ۲۵۳ گروه جهادی شناسنامه گرفته‌اند.
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان کرد: گروه‌های جهادی محله محور از دیگر گروه‌های جهادی هستند که مسائل و مشکلات را در محله‌ها شناسایی می‌کنند و با رایزنی با مسئولان مشکلات را تسهیل‌گری و پیگیری می‌کنند.
هنری از فعالیت ۹۵۰ گروه جهادی محله محور در استان خبر داد و عنوان کرد: به دنبال افزایش تعداد گروه های جهادی محله محور هستیم به گونه ای که هر پایگاه بسیج دارای یک گروه جهادی محله محور باشد.
وی با اشاره به فعالیت گروه های جهادی مهمان در استان، اظهار کرد: گروه‌های جهادی مهمان سومین نوع گروه‌های جهادی هستند که در استان فعالیت دارند و اکثر آنها از دانشگاه‌های مرکز کشور هستند.
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: تابستان امسال ۱۰ گروه جهادی شامل ۵۱۰ نفر از استان‌های دیگر به عنوان گروه‌های جهادی مهمان در خراسان جنوبی فعالیت داشتند.
هنری بیان کرد: یک گروه جهادی ۱۲ نفره از استان در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی حضور پیدا کرده است.
وی از فعالیت ۲۰ گروه جهادی پزشکی در مناطق مختلف استان طی تابستان امسال خبر داد و افزود: این گروه های جهادی ۴ هزار و ۱۴۶ نفر را ویزیت رایگان کردند.
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی عنوان کرد: تابستان امسال ۲۰ گروه جهادی بسیج مهندسین کشاورزی نیز فعالیت خوبی در روستاهای استان ارائه کردند.
هنری از فعالیت ۲۲۰ گروه جهادی در زمینه پروژه‌های عمرانی در استان خبر داد و گفت: این گروه‌ها در احداث، مرمت و تکمیل ۲۳۵ پروژه مشارکت داشتند.
وی افزود: همچنین ۳۷ گروه جهادی در زمینه اشتغال و ۱۹۸ گروه نیز در عرصه فرهنگی فعالیت جهادی انجام دادند.
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: راه‌اندازی مجمع خیرین جهادی دراستان از دیگر فعالیت های جهادگران است که با کمک این مجمع، اعزام بیشتر گروه‌های جهادی و تامین هزینه‌های جاری آنها انجام خواهد شد.
هنری با بیان اینکه هزینه کرد فعالیت گروه‌های جهادی استان بیش از یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است، اظهار کرد: ۹۵۰ میلیون تومان توسط خیرین، ۳۵۰ میلیون تومان توسط سپاه و ۲۸۰ میلیون تومان توسط دستگاه‌های اجرایی متولی تامین شده است.
وی خاطرنشان کرد: جشنواره ملی جهادگران سومین سال متوالی بهمن ماه امسال در تهران برگزار می‌شود و مهلت ارسال آثار به این جشنواره تا ۳۰ آبان است.
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان کرد: تابستان امسال ۴۴۰ گروه جهادی شامل چهار هزار و ۸۸۲ نفر و تعداد ۲۷ هزار و ۳۳۳ نفر روز به مناطق محروم استان اعزام شدند.
انتهای پیام/۱۲۷