سرویس: اقتصادی کد خبر: 99644 ۱۲:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸

معاون فنی و راه‌های روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی مطرح کرد؛

وجود 245 کیلومتر راه روستایی نیمه‌تمام در خراسان‌جنوبی/ بیش از 360 میلیارد تومان برای اتمام راه‌های روستایی نیاز است

سهرابی گفت: 245 کیلومتر راه روستایی به‌صورت نیمه‌تمام از اداره کل راه و شهرسازی به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان‌جنوبی منتقل شده است.

وجود 245 کیلومتر راه روستایی نیمه‌تمام در خراسان‌جنوبی/ بیش از 360 میلیارد تومان برای اتمام راه‌های روستایی نیاز است

به گزارش خبرنگار خاورستان، راه روستایی مناسب و آسفالت اولین عامل برای دسترسی مردم روستایی به پیشرفت در حوزه‌های مختلف است و اگر روستایی از راه نامناسبی برخوردار باشد طبیعی است برای داشتن امکانات بیشتر، دچار مشکلاتی خواهد شد.

خراسان‌جنوبی استانی که به واسطه پراکندگی روستاها در نقاط مختلف استان دارای راه‌های روستایی بسیار با کیلومترها طول است و در حال حاضر تمام راه‌های روستایی در روستاهای بالای 20 خانوار استان از راه روستایی مناسب و آسفالته برخوردار نیستند.

طبق بررسی‌های انجام شده از سایت اطلاع رسانی راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی تا سال گذشته طول راه‌های روستایی آسفالته در استان پنج هزار و 831 کیلومتر بوده است.

همچنین تا سال 1399 مجموع طول راه‌های روستایی شوسه استان یک‌هزار و 207 کیلومتر و راه‌های روستایی خاکی در خراسان‌جنوبی چهار هزار و 436 کیلومتر بوده است.

از 918 روستای بالای 20 خانوار جمعیت در استان بیش از 830 روستا دارای راه روستایی آسفالته بوده و طی سال گذشته بحث تکمیل و احداث آسفالت 150 کیلومتر از راه‌های روستایی استان در برنامه بوده است.

با توجه به سایت اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان، درصد قابل توجهی از روستاهای بالای 20 خانوار استان از نعمت راه روستایی آسفالته برخوردار است و کمتر از 100 روستای بالای 20 خانوار استان فاقد راه روستایی آسفالت و مناسب است.

در خراسان‌جنوبی روستاهایی با کمتر از 20 خانوار جمعیت وجود دارد که فاقد راه روستایی مناسب است و علاوه بر این، پروژه‌های نیمه‌تمامی در بحث راه‌های روستایی در استان وجود دارد که اغلب آن‌ها چندین سال است آغاز شده اما به دلیل مسائل مالی به اتمام نرسیده و موجب گلایه مردم شده است. در تمام شهرستان‌های خراسان‌جنوبی پروژه‌های راه روستایی نیمه‌تمامی وجود دارد که تردد را برای مردم دشوار کرده و حتی گاهی اوقات باعث ایجاد تصادف‌های ناگواری می‌شود.

وظیفه احداث و توسعه راه‌های روستایی از شهریورماه سال 1398 از اداره کل راه و شهرسازی به اداره کل راهداری حمل و نقل جاده‌ای واگذار شده است.

با توجه به این‌که در سطح استان خراسان‌جنوبی پروژه‌های آسفالت راه روستایی نیمه‌تمام وجود دارد، در مورد آخرین وضعیت راه‌های روستایی استان و پروژه‌های نیمه تمام آسفالت راه‌های روستایی، با معاون فنی و راه‌های روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی گفت‌وگو کردیم.

وجود 245 کیلومتر راه روستایی نیمه‌تمام در خراسان‌جنوبی

حمید سهرابی معاون فنی و راه‌های روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان‌جنوبی در این خصوص در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: با توجه به انتقال وظایف احداث و توسعه راه‌های روستایی در شهریورماه سال 1398 به اداره کل راهداری حمل و نقل جاده‌ای استان ردیف اعتباری ملی حذف و به اعتبارات استانی تبدیل شده است.

وی افزود: در این راستا 245 کیلومتر راه روستایی به‌صورت نیمه‌تمام از اداره کل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان منتقل شده است.

معاون فنی و راه‌های روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی بیان کرد: اعتبار مورد نیاز جهت تکمیل این محورها 366 میلیارد و 700 میلیون تومان است.

سهرابی بیان کرد: در زمان جابه‌جایی وظایف، میزان بالایی از مطالبات در قالب دیون پیمانکاران راه و شهرسازی به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی منتقل شده است.

وی در مورد برنامه‌های اداره کل راهداری برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام در سال جاری، گفت: این مسئله به اعتباراتی که در سال جاری در این خصوص دیده و به ما اعلام شود بستگی دارد و با توجه به اعتبارات در نظر گرفته شده برنامه‌ریزی‌های لازم انجام خواهد شد.

انتهای پیام/127/ 40/ 4

اخبار مرتبط

اهالی روستاهای نهبندان در انتظار آسفالت چهار کیلومتر راه‌ روستایی/ منابع استانی کفاف تأمین 50 میلیارد ریال را نمی‌دهد

گلایه اهالی روستاهای مرکزی درمیان از عدم‌آسفالت 10 کیلومتر جاده روستایی

گلایه مردم از عدم‌ترمیم آسفالت سه کیلومتر راه روستایی/ دولت توجهی به مناطق روستایی ندارد

گلایه اهالی روستاهای مرکزی درمیان از عدم‌آسفالت 10 کیلومتر جاده روستایی

انتظار 6 ساله اهالی پنهانی برای آسفالت 8 کیلومتر راه / 4 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است

گلایه اهالی "محمد آباد بیچند" از وضعیت نامناسب آسفالت جاده روستا/ فرماندار نهبندان: رفع مشکل راه‌ها در حال انجام است

انتظار 10 ساله برای آسفالت کمتر از 5 کیلومتر راه روستایی

گلایه مردم روستاهای بخش مرکزی قاین از عدم‌دسترسی به آب مناسب، گاز و جاده آسفالت

پروژه آسفالت راه روستایی بیدسک نگینان 10 ساله شد

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب