حالت تاریک
مدیرعامل هلال‌احمر خراسان‌جنوبی خبر داد:

اسکان ۴ هزار مسافر در راه‌مانده خراسان‌جنوبی

اسکان ۴ هزار مسافر در راه‌مانده خراسان‌جنوبی

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی گفت: به دنبال ورود سامانه بارشی به کشور و اعلام هشدارهای هواشناسی تاکنون حدود ۴ هزار مسافر در راه‌مانده در جاده‌های استان اسکان داده شدند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «خاورستان»، محمدعلی کاوسی امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: هلال‌احمر خراسان جنوبی از ابتدای هفته به مسافران در راه‌مانده در شهرستان‌های متاثر از شرایط نامساعد جوی شامل بیرجند، قاین، سربیشه، فردوس و نهبندان خدمات امدادی ارائه کرده است. 

وی افزود: آمادگی کامل مرکز کنترل و هماهنگی عملیات برای پایش شرایط جوی، اعلام آماده‌باش به پایگاه‌ها، استقرار تیم واکنش سریع، بازدید از پایگاه‌های امدادی و محل اسکان مسافران از جمله اقدامات انجام شده از ابتدای هفته تاکنون است. 

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی گفت: در این مدت ۳ هزار و ۸۶۵ فرد در جاده‌های استان حادثه‌دیدند که هلال‌احمر استان ضمن امدادرسانی به حادثه‌دیدگان، به ۳ هزار و ۹۵۰ مسافر اسکان داده است. 

کاوسی ادامه داد: ۴۳ تیم عملیاتی با ۱۴۰ نیروی عملیاتی شامل ۶۶ پرسنل و ۷۴ نجاتگر در این مدت به مسافران خدمت‌رسانی کردند. 

به گفته وی، همچنین تعداد ۱۸ دستگاه خودرو آمبولانس، ۱۵ دستگاه کمک‌دار سبک، ۴چهار کامیونت و یک مینی‌بوس در حوادث و سوانح جوی استان به کارگرفته شدند. 

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی بیان کرد: دراین مدت ۲ هزار و ۳۰۷ تخته پتو، ۲۵ چراغ والور، ۱۸۰۰ قرص نان و ۱۹۰۰ عدد تن ماهی نیز میان مسافران اسکان داده شده، توزیع شده است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از