حالت تاریک
سرپرست معاونت اقتصادی استانداری خراسان جنوبی؛

ایجاد پالایشگاه شیر اولویت‌ سرمایه‌گذاری در خراسان‌جنوبی است

ایجاد پالایشگاه شیر اولویت‌ سرمایه‌گذاری در خراسان‌جنوبی است

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی گفت: راه اندازی پالایشگاه شیر از اولویت‌های استان است و در صورت ورود سرمایه گذار حمایت لازم را انجام می‌دهیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «خاورستان»، مهدی جعفری امروز سه‌شنبه در دیدار با فعالان صنعت دام و طیور استان، خاطرنشان کرد: در صورت اعلام آمادگی سرمایه گذار برای راه‌اندازی پالایشگاه شیر در خراسان جنوبی حمایت تسهیلاتی خواهیم داشت.
 وی افزود: در صورتی که مرغ مصرفی خراسان جنوبی به صورت کامل تأمین شود، مشکلی در ارسال مرغ مازاد به سایر استان‌های همجوار و صادرات آن نداریم.
 سرپرست معاونت اقتصادی استانداری با اشاره به طرح ایجاد سردخانه دولتی در استان با اعتبار ۲۴۰ میلیارد ریال گفت: قرارداد سردخانه منعقد شده و ۱۲۰ میلیارد ریال آن توسط سازمان تعاون روستایی و ۱۲۰ میلیارد ریال هم توسط استان برای تکمیل این سردخانه که سوله آن آماده است، تأمین خواهد شد.
 وی عنوان کرد: انبار شرکت غله قاین در اختیار شرکت پشتیبانی امور دام قرار می‌گیرد تا به اندازه کافی و مورد نیاز دپوی نهاده دامی را در سطح استان داشته باشیم.
 شایان ذکر است؛مازاد مرغ تولیدی استان و نبود بازار صادراتی، حمایت تسهیلاتی از تولید کنندگان بخش دام و طیور، قیمت گذاری بالای جو توسط شرکت پشتیبانی امور دام، نبود صرفه اقتصادی بخش دام و طیور، خام فروشی شیر، تعداد پایین کشتارگاه های مرغ، حذف واحدهای تولیدی، از دست دادن بازار مرغ سیستان و بلوچستان و کرمان، افزایش قیمت نهاده‌های دامی و نبود حمایت از تولیدکنندگان دام و طیور از مهمترین مشکلات و مطالبات مطرح شده در این نشست بود.

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از