حالت تاریک

برخورد با تخلفات تبلیغات انتخابات در ایام تبلیغات

برخورد با تخلفات تبلیغات انتخابات در ایام تبلیغات

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات خراسان جنوبی از برخورد با تخلفات تبلیغات انتخابات از سوی هیئت نظارت استان در تبلیغات انتخابات خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «خاورستان»، حجت الاسلام یعقوبی در گفتگو با خبرنگاران گفت: تخلفات شاید از ناحیه برخی از نامزد‌های انتخابات و بیشتر از ناحیه ستاد‌ها و هواداران نامزد‌ها اتفاق بیفتد که با توجه به اهمیت موضوع و با توجه به انتظاری که مردم استان از نامزد‌ها دارند نباید تخلفی در این زمینه رخ دهد.

وی گفت: در حوزه تخلفات انتخابات، قانون شفاف و روان موارد را بیان کرده است و مردم هم اطلاع دارند.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات خراسان جنوبی گفت: مردم می‌توانند در صورت مشاهده تخلفات تبلیغاتی و یا ارائه گزارشات و اخبار با دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان با شماره ۳۲۲۳۹۹۶۲ تماس بگیرند.

حجت الاسلام یعقوبی افزود: همچنین نامزد‌ها و ستاد‌ها و هواداران اطلاع داشته باشند که تمام مواردی که چه در حوزه فضای حقوقی و چه فضای مجازی تخلفی انجام شود پیگیری‌های لازم انجام خواهد شد.

وی گفت: تخلفات شایعی که در این ایام گزارش شده مربوط به راه‌اندازی کاروان‌ها و کارناوال‌های تبلیغاتی است که در قانون منع شده و نصب بنر، تراکت و تصاویر بیش از اندازه مقرر بوده است.

وی گفت: حداکثر اندازه آثار تبلیغاتی باید ۷۰ در ۱۰۰ سانتی‌متر باشد که بیش از این اندازه چاپ شده و در مکان‌های غیر از ستاد‌های تبلیغاتی نصب شده است که باید جمع آوری شود.

حجت الاسلام یعقوبی اخلال و برهم زدن اجتماعات و یا تخریب و توهین به نامزد‌های دیگر را از تخلفات شایع روز‌های اخیر دانست و تاکید کرد: نامزدها، هواداران و ستاد‌های تبلیغات، قوانین تبلیغاتی را به طور جد رعایت کنند.

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از