حالت تاریک
فرمانده کل سپاه:

بسیج فرمول‌حل همه مسائل‌به ظاهر پیچیده‌جامعه است

بسیج فرمول‌حل همه مسائل‌به ظاهر پیچیده‌جامعه است

فرمانده کل سپاه گفت: بسیج کارآمدترین و نتیجه بخش‌ترین نهادی است که سخت‌ترین و پیچیده‌ترین مسائل جامعه به واسطه آن آسان می‌شود.

به گزارش خاورستان،سرلشکر حسین سلامی صبح امروز سه‌شنبه، ۳۰ آبان‌ماه در نشست سراسری ۳۰ هزار نفری جبهه علمی و فرهنگی بسیج اساتید کشور، ضمن تبریک فرارسیدن هفته بسیج، گفت: همه با این اعجاز ذهنی امام عظیم الشأن آشنا هستید که چگونه حکمت الهی بر قلب مبارک امام و پیشوای بزرگ انقلاب اسلامی تجلی پیدا کرد و این شجره مبارکه و درخت تناور که ریشه‌های آن در عمق ایمان و احساس و عاطفه مردم ما عمیق است و شاخص‌های پرثمر آن در آسمان افتخارات انقلاب اسلامی شاداب و با نشاط سیر می‌کند.

وی افزود: حقیقت مطلب آن است که بسیج فرمول حل همه مسائل به ظاهر لاینحل جامعه ما است. بسیج کارآمدترین، قوی‌ترین و نتیجه بخش‌ترین نهادی است که سخت‌ترین بحرانی‌ترین و پیچیده‌ترین مسائل جامعه ما به واسطه آن آسان می‌شود.

وی ادامه داد: اگر به تاریخ پرتراکم این نهاد نیرومند نگاه کنیم، از ابتدا تا به امروز بسیج با عنصر پیشگامی، آگاهی، جهاد، شهادت‌طلبی، فداکاری، وفاداری و میدان‌داری از آن حماسه باشکوه دفاع مقدس که راه را بر ائتلاف بزرگ تاریخ بست، راه غلبه را از درهم تنیدگی امپراطوری‌های بی‌نظیر تاریخ حیات بشر بست و اذن غلبه به مستکبران نداد، سیاست‌ها، راهبردها، امید‌ها و آرزو‌های آن‌ها را در درون حرکات عجیب و شگفت انگیز خود دفن کرد.

سرلشکر سلامی، گفت: نام بسیج همه جا مترادف یک شکوه بی‌نظیر و پیروزی قطعی است. در هر مقیاس تا زمانی که بسیجی‌ها هنگام بلایا نخستین انسان‌هایی بوده و هستند که داوطلبانه و فداکارانه در لحظه‌های سخت همچون سیل، آتش‌سوزی، زلزله، برف‌های سنگین، کرونا، زدودن فقر، غبار محرومیت و اندوه افسردگی به داد مردم ما رسیدند.

وی با بیان اینکه، می‌توان بسیج را به نوعی یک تجسم انسانی از نزول نصرت‌های الهی بر مردمان این سرزمین و حتی سرزمین‌های دیگر دانست، افزود: شما می‌توانید رد پای بسیجی‌ها را در شرق مدیترانه و شامات برای دفاع از نوامیس مسلمین مشاهده کنید. بسیاری از پیکر‌های بسیجیان ما از دوردست آمد، آن‌ها که مدافعان حرم نام گرفتند. اما، این حرم فقط بقاء متبرکه آن بلاد نبود بلکه آبرو، حیثیت، عرض، کرامت و شرف مسلمانان بود.

فرمانده کل سپاه در ادامه با اشاره به رشادت‌های مدافعان حرم، تاکید کرد: آن‌ها رفته بودند تا یک ملت از تحقیر دفن شدن زیر چکمه امپراتوری‌ها نجات پیدا کند. البته عمل آن‌ها نتیجه بخش بود چرا که آن‌ها بودند، پدیده تکفیر را با قوت آن فرمانده آسمانی شهید حاج قاسم سلیمانی توانستند از صفحه سیاسی منطقه حذف کنند. این بسیج دامنه و قلمرویی جهانی برای خود دارد. ممکن است در نقاطی عمل کند، اما شعاع و میدان جاذبه و تاثیر آن جهانی است.

وی ادامه داد: بسیج در میدان معادلات سیاسی و گاه نقشه سیاسی جهان را تغییر می‌دهد. این تفکر گسترش یافته از مرز‌ها عبور کرده و جوانان کشور‌های اسلامی را با منطق، آرمان‌ها و رسالت‌های خود آشنا کرده است و آنان را همانند جوانان ایرانی برای دفاع از هویت، سرزمین، مجد، عظمت، شکوه و آرامش خود آماده کرده است.

سرلشکر سلامی، اظهار کرد: امروز ما با آرایه به هم پیوسته‌ای از بسیج در سرزمین‌های مختلف مواجه هستیم. انفصال به اتصال تبدیل شده است و آرمان‌ها یکپارچه و هماهنگ عمل می‌کنند، از فلسطین و غزه تا کرانه، لبنان، سوریه، عراق، یمن، افغانستان و ایران شما همه جا یک الگو، تفکر، اندیشه و آرمان مشاهده می‌کنید. این پیوستگی جزو اساسی‌ترین دستاورد‌های بزرگی است که سال‌های اخیر حاصل شده است.

وی افزود: جهان اسلام مفهومی واقعی در صفحه زمین یافته است. یعنی جهان اسلام از یک مفهوم ساده در ادبیات سیاسی و یک واژه در نقشه جغرافیای سیاسی جهان به یک واقعیت کاملاً مجسم عینیت‌یافته و قابل عمل روی زمین تبدیل شده است. این به معنای آن است که جهان اسلام علاوه بر حاکمیت در حال تجدید بنای یک قدرت عظیم در سطح منطقه غرب آسیا، خلیج فارس و شرق آسیا است و نقطه توقفی بر این تفکر و اندیشه وجود ندارد.

سرلشکر سلامی، اظهار کرد: در یک مقایسه، مهم‌ترین عنصری که نه خود صرفاً عنصر قدرت بلکه قدرت‌ساز، مولد، الهام بخش است و قدرت از او جاری می‌شود آن رهبری است. این یک مطلب آشکار است وقتی آمریکایی‌ها در تحلیل آسیب پذیری‌های قدرت خود مطلب نوشتند مهم‌ترین نقطه ضعف خود را با این عبارت بیان کردند؛ «فقدان یک رهبری کاریزماتیک.» فقدان رهبری که در شخصیت، ذهن، باور، انتقاد، ایمان و قلوب جامعه تحت مسئولیت خود قابلیت تکثیر داشته باشد.

فرمانده کل سپاه پاسداران، در بخش دیگری از سخنان خود، بیان کرد: آمریکا، غربی‌ها و دشمنان فکر می‌کردند ایران دچار بی‌تعادلی بدون بازگشت خواهد شد، اما امسال ببینید این تعادل چگونه بازگشته و قدرت ترمیم پذیری نظام را ببینید. آن‌ها هر چقدر می‌خواهند این نظام را تغییر شکل دهند به حالت اولیه باز می‌گردد و این جزو مسلمات این نظام است.

وی افزود: امروز ایران، نقطه مرکزی تحولات سیاسی منطقه است و همه نگاه‌ها به ایران است که چگونه این بازی را اداره می‌کند، این عنصر اصلی قدرت ما است.

سرلشکر سلامی با اشاره به ضرورت علم و علم‌آموزی، تاکید کرد: راه قوی شدن ما از طریق علم می‌گذرد. حکمت و علم، عناصر اصلی پیشرفت ما است و هر کشوری تا مهد انتشار اندیشه و علم نشود به آن احترام عظمتی که لازمه آن است، نمی‌رسد. نقش اساتید ما برای قوی کردن ایران، نقش اول و پیشرانی و تعیین کنندگی است، چون جوانانی که برای امروز و آینده آماده می‌شوند در دانشگاه ساخته می‌شوند. ایران شایسته بزرگ بودن است و تاریخ ایران گواه این واقعیت است.

فرمانده کل سپاه با اشاره به حوادث غزه و جنایات صهیونیست‌ها گفت: تمام اندوخته‌های آمریکا و غرب و صهیونیست‌ها همه تحت طوفان الاقصی بر باد رفت. هرچه آمریکا برای خود سیطره سیاسی ایجاد کرده و از جنگ نرم و رسانه استفاده کرده بود که ارزش‌های کاذب خود را به جهان حاکم کنند پس از طوفان الاقصی همه یکباره فرو ریخت.

وی با بیان اینکه هویت و ماهیت اصلی و واقعی آمریکا و غرب و صهیونیست‌ها در حوادث بعد از طوفان الاقصی بصورت عریان به همه جهان نشان داده شد، خاطرنشان کرد: صهیونیست‌ها منتظر آتش بس هستند، چون در بحرانند، اما آمریکایی‌ها اجازه نمی‌دهند و التهاب و اضطراب در میان صهیونیست‌ها کشنده‌تر از آن چیزی است که در غزه مشاهده می‌کنید. اما، مردم غزه در آرامش روحی هستند و از چیزی نمی‌ترسند.

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از