حالت تاریک

توصیه‌های وزیر‌کشور‌به استانداران در‌۱۰۰ روز مانده‌به‌انتخابات

توصیه‌های وزیر‌کشور‌به استانداران در‌۱۰۰ روز مانده‌به‌انتخابات

در حدود ۱۰۰ روز مانده به دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره خبرگان رهبری، وزیرکشور به استانداران توصیه هایی داشت

به گزارش خاورستان،به نقل  ازمرکز اطلاع رسانی وزارت کشور دکتر احمد وحیدی روز دوشنبه در نشست هم اندیشی استانداران سراسر کشور افزود: انتخابات امسال حساس تر از هر زمان دیگر و مهمترین رویدادی است که مراحل اجرایی آن با دقت و بر اساس مُر قانون در حال انجام است.

وی با اشاره با جنگ ترکیبی دشمن و تلاش های فراوان علیه این رویداد مهم، بر اجرای دقیق قانون انتخابات تأکید کرد و گفت: استانداران ، فرمانداران و بخشداران مرکزی، کارآمدی دولت در این عرصه را بیش از پیش نشان دهند.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای انتخاب ۲۹۰ نماینده برای یک دوره چهارساله و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری برای انتخاب ۸۸ عضو این مجلس برای یک دوره هشت ساله روز جمعه ۱۱ اسفند ماه ۱۴۰۲ در سراسر کشور برگزار می شود.

فضای انتخاباتی عادلانه در اختیار داوطلبان قرار گیرد

وی موضوع تبلیغات و شفافیت مالی داوطلبان انتخابات را هم مهم دانست و گفت: براساس قانون در زمان حاضر دولت می تواند امکانات تبلیغاتی خود را به طور مساوی و عادلانه در اختیار داوطلبان قرار دهد تا داوطلبان وام دار افراد یا گروه ها نشوند. لذا استانداران طبق قانون امکاناتی که در اختیار استان است را می توانند به صورت مساوی و با رعایت عدالت برای داوطلبان در نظر بگیرند.

انفتاح، سیاست دولت در انتخابات

وزیر کشور در ادامه به تبلیغات مغرضانه و اتهام های برخی رسانه ها در روزهای اخیر اشاره کرد و گفت : سیاست دولت مردمی مشارکت حداکثری داوطلبان در انتخابات است، برخلاف اتهام هایی که برخی رسانه ها به دروغ به دولت وارد کردند، سیاست دولت " انفتاح " در انتخابات است.

وحیدی با تأکید بر اینکه هیأت های اجرایی مستقل عمل کرده اند، تصریح کرد: سیاست ما حضور حداکثری داوطلبان است، کسانی که توسط دستگاه های ذیربط به هر دلیلی تأیید نشده اند برابر قانون فرصت کامل برای اعتراض دارند.

وزیر کشور تأکید کرد: باید از همه ظرفیت های گروه های مردم نهاد ، نخبگان و کارشناسان برای فراهم کردن زمینه مشارکت حداکثری استفاده شود.

در جلسه صبح این گردهمایی، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم حضور یافت.

سید محمد تقی شاهچراغی معاون سیاسی و رئیس ستاد انتخابات گزارشی از فعالیت های انجام شده در حوزه انتخابات و محمد عباسی معاون وزیر و رئیس سازمان امور اجتماعی کشور گزارشی از برنامه های کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی ارائه کردند.

فعالیت های انجام شده در حوزه انتخابات، تشریح برنامه های کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی، وظایف و نقش استانداران براساس قانون تشکیل سازمان پدافند غیرعامل و ساماندهی اتباع و مهاجرین خارجی از دستورکارهای نشست امروز بود.

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از